در ارتباط با نامه همبندیان سابقم از زندان به باراک اوباما

امید دانا

در چند روز گذشته پرسشهای فراوانی از اینجانب به عنوان همبندی سابق زندانیان سیاسی در مورد نامه 55 زندانی سیاسی به اوباما پرسیده شده است.

به عنوان یک زندانی سیاسی سابق که با 70 درصد از امضا کنندگان نامه همبندی بوده و حتا با چند تن از این دوستان رفاقتی صمیمی داشته ام، بایستی بگویم قصد سکوت داشتم اما پرسشها در مورد سکوتم موجب شد سکوتم را بشکنم و این مطلب را نگارش کنم.

در نامه پیش رو بیشترین مسئله ای که به چشم میخورد، خط و مش سیاسی خاص آن می باشد، که وزنه سود دهی آن به سوی جریانات اصلاحطلب است، همانگونه که مشاهده میکنید امضا کنندگان اصلی نامه که نامشان از ردیف 20 امضا کنندگان به چشم میخورد، به طور کل یا اصلاحطلب میباشند و یا وابسته به این جریان خاص، و مابقی امضا کنندگان نیز ارتباط دوستی این اشخاص را دارند.

البته نامه چند زندانی با اصالت به مانند ابولفضل عابدینی، حسین رونقی، دکتر نادر بابایی، مصطفی نیلی به چشم میخورد که به نظر اینجانب دچار اشتباه سیاسی شده اند و نبایستی چنین نامه ای را امضا میکردند.

اما همانگونه که بارها در مورد مسائل زندان و زندانیان سیاسی به عرض رسانده بودم، شوربختانه زندانیان سیاسی کنونی در داخل چارچوب بند 350 اوین تحت تاثیر اصلاح طلبان حکومتی قرار گرفته اند و جریانات اصلاح طلب بابت حمایت مالی شهروندان معترض که در تظاهراتهای سال 88 بازداشت و روانه زندان شده اند موقیعت مناسبی را پیدا کرده اند.

شخص با هوش هاشمی رفسنجانی از بیرون از زندان با هزینه کردن مالی و خرج کردن آن در بند 350 اوین توانسته است بخشی از زندانیان سیاسی را بابت مشکلات عدیده ای که دارند تحت تاثیر قرار بدهد و از این رو در مواقعی خاص از نام این زندانیان میتواند سواستفاده کرده و به اهداف خویش برسد.

شخص من بارها در زندان شاهد ولخرجی های زندانیان اصلاح طلب بوده ام و دیده ام بابت این قبیل خرج کردن ها چطور بر مغز و روان دانشجوهای تازه وارد در سیاست و بخش شهروندان معترض در سال 88 که امروز به نام زندانی سیاسی شناخته میشوند تاثیر گذار هستند.

به هر حال نامه پیش رو مطمئنن به درخواست هاشمی رفسنجانی به اشخاصی مانند محسن میردامادی در زندان و با هماهنگی ژیلا بنی یغوب برای گرفتن امضا از زندانهای رجایی شهر و حتا بند های مختلف اوین به سرانجام رسیده و نبایستی یادمان برود، برخی از امضا کنندگان چهرهایی مورد تاییدی هستند اما بابت بازداشتهای طولانی مدت و فشار اقتصادی نتوانستند تصمیم درستی بگیرند و چنین نامه ای را امضا کرده اند.

امید دانا، زندانی سیاسی سابق

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s