آش دل آشوب شاه ستیزی، دست پخت آیت الله bbc

BBC_70th_birthdayPer

پخش به اصطلاح مستتندی با نام «سقوط یک شاه» از ببیبیسی باعث اعتراضات گسترده در دنیای مجازی خصوصا در فیسبوک بیبیسی شد، این نا مستند که توسط یک توده ای کارگردانی شده، و یک آخوند زاده آن را گویندگی کرده است به واقع یاد آور اتحاد ارتجاع سرخ و سیاه در سال 57 بود که آن هم توسط بی بی سی ممکن شده بود، این نمایش با تحریف تاریخ و پخش گزینشی گفتار شاه فقید و جعل حقایق تاریخی، تلاش نخ نمایی را برای تقدس بخشیدن به خیانت ایران ستیزان و اوباش ۵۷ به شکلی ننگین به نمایش گذاشت.

 

مهملات و یاوه سرایی های این نمایش به هدی بود که به کار بردن عبارات ایران برباد دهی مانند امام خمینی، شریعتی یک مبارز آزادیخواه، شاه خائن و… در آن عادی مینمود، تکیه کلام اصلی این فحشنامه مستند ادعای دیکتاتوری شاه بود که بارها تکرار شد، این در حالیست که مردم جهان هنوز فراموش نکرده اند چگونه سربازان انگلیسی در دهه هفتاد مردم ایرلند شمالی را به رگبار میبستد و به پاس این آدم کشیشان از ملکه انگلیس مدال شجاعت دریافت میکردند آیا ایران در آن زمان باید سوئد 2012 میبود؟ مگر در آن سالها انگلیس کمونیستها را زندانی و حتی شکنجه نمیکرد که بیبیسی و به دمبالش شاه ستیزها به واسطه برخورد شاه با کمونیستها به او لقب دیکتاتور داده اند؟ اینگونه برخوردهای مقرضانه امروز در ببین مردم ایران و خصوصا جوانان خریدار ندارد و تکرارش تنها باعث بدنامی گوینده میشود.

 

اما ماهیت ایران ستیز بی بی سی و کارکنانش در آخر این نمایش کاملا آشکار و هویدا شد، جایی که راوی آخوند زاده با شور و هیجان از پایان 2500 سال تمدن شاهنشاهی ایران توسط به قول خودش آیت الله خمینی گفت، جمله ای که سه سال بعد از شورش 57 هم توسط بی بی سی و به شکلی دیگر گفته شده بود، در آن زمان گوینده بی بی سی گفته بود «مردم ایران باید برای همیشه دروازهای تمدن 2500 ساله را فراموش کنند و به فکر داشتن زندگی همسطح مردم افغانستان باشند» اینگونه جمله های کینه توزانه تنها نشانه حسادت و درماندگی انگلیس در برابر تاریخ باستان ایران است و یادآور خشم انگلیس و ملکه اش نسبت به برگزاری جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی ایران است.

 

بیبیسی و کارکنان پشت به میهن کرده اش به خیال خود با گفتن این جملات آخرین میخها را بر تابوت تمدن و فرهنگ ایران میکوبند اما نمیدانند این جملات ماهیت خصمانه آنها نسبت به ایران را آشکارتر میکند و به مانند بنزینی آتش خشم عاشقان ایران را نسبت به انگلیس و همدستانش شعله ورتر میکند این خیال پردازیهای کودکانه نشانه دور بودن بیبیسی از واقعیات جامعه ایران است چرا که عشق مردم ایران به شاه و خانواده سلطنتی، سابقه ای 2500 ساله دارد و به زودی آخوندهای اشغالگر را به جای اصلیشان میفرستد.

 

نگارنده: حمید کسروی

لینک منبع

1 نظر برای “آش دل آشوب شاه ستیزی، دست پخت آیت الله bbc

  1. چطور میشود مردمی با این همه ادعای تاریخ و تمدن بخواهند جیره خوار مشتی ملای بی سر و پا و بی اصالت شوند؟من مطمن هستم مردم ایران بسیار باهوش هستند و قطعا در بزنگاه تاریخ این اصالت خود را ثابت خواهند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s