درباره من

در ارتباط با من

امید دانا

من امید دانا زادروزم ۲۵۴۳ شاهنشاهی ( ۱۳۶۳) در تهران میباشم . همسرم نازنین زرین کلاه کنشگر فرهنگی میباشدفعالیت سیاسی خودم را در سال ۲۵۶۰ (۱۳۸۰) به صورت رسمی با احزاب و جریانهای ملی گرا به صورت جدی آغاز کردماینجاب از سال ۲۵۶۳ به کنشهای فرهنگی روی آوردم و در راستای باورهای ایران و آیین زرتشت بسیار کوشا بودم و با گردآوری یاران میهن پرست در پاسارگاد موفق به برگزار نوروز در کنار آر امگاه کوروش بزرگ بودم.با درست کردن انجمنی فرهنگی به کارهایم جدیت بیشتری بخشیدم و انجمن توانست ۲۳ جشن ایرانی در سطح گسترده و ۱۰ تور ایرانگردی برگزار کند. همچنین انجمن فرهنگی اسپندیار تولیدات گسترده ای نیز در پیوند با فرهنگ ایران داشته است.از کارهای دیگر من در ایران پخش کتابهای خردگرایی و روشنگری در ارتباط با اسلام بوده است به مانند ( تولدی دیگر، پس از ۱۴۰۰ سال، الله اکبر، کوروش و محمد، کمدی خدایان، علی نماد شیعه گری، اسلام شناسی، ۲۳ سال و ……..)  در سطح گسترده .

درست کردن گروهی در ایران برای پخش اعلامیه و شعار نویسی از کارهای دیگر من بوده است.

نقش موثر در جنبش سبز ایفا کردم و توانستم جلوی شعارهای فریبکارانه اصلاحطلبان حکومتی را بگیرم .

فعالیتهای بالا ۵ بار بازداشت شدم که بار آخر بابت نقش آفرینی شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه بودم که حکم اعدام گرفتم و پس از آن با فشار جهانی حکم من به ۶ سال و پس از دو سال مورد عفو عمومی در روز عید فطر قرار گرفتم و از زندان آزاد شدم .

پس از آزادی از زندان با یاری میهن پرستان و اطرافیان رضا شاه دوم و حزب مشروطه جناب فواد پاشایی از ایران به کشور سوئد مهاجرت کردم.

در کشور سوئد فعالیتهای خود را آغاز کردم و بخش زیادی از زندانیان گمنام را به رسانه های خارج از ایران شناساندم و در ارتباط با حکم ارتداد در کشور سوئد بسیار فعالیت کردم.

در کشور سوئد پس از 6 ماه اقدام به برپایی سازمان رستاخیز نوین ایران کردم، و برای نخستین بار با یاران میهن پرست در سازمان رستاخیز نوین ایران موفق شدم، عده ای از نیروهای پادشاهی را سازماندهی کنم، و فرتورهای خاندان ایرانسااز پهلوی را در تظاهراتهای با انسجامی بر افراشته کنم، همچنین توانستم با ارتباط نیروهای پادشاهی خارج را با درون مرز برقرار کنم، که نتیجه آن تصب فرتورهای زیادی توسط هم میهنامان در ایران بود.

شوربختانه در آپریل 2013 تعدادی از اعضای بی نام و نشان سازمان توانستد در نبود من ( به علت بیماری در بیمارستان بودم ) کودتا کنند و با گرد آوری چند انسان بی اخلاق سازمان را به مرکز بی اخلاقی سوق دهند، بنابراین من در 7 آپریل از سازمانی که خود بنا نموده بودم با تعداد زیادی از یاران استفا دادم.

پس از تجربه تلخ و معامله سیاسی که برخی افردا در سازمان رستاخیز انجام دادند با یاران جدا شده از سازمان رستاخیز تلاش نموده و در روز 18 آپریل سازمان میهن سالاری را پایه گذاری کردیم.

پس از مدتی دریافتیم در حال حاضر بینش ایرانشهری در بین ملی گرایان بسیار پائین است و شوربختانه عاشقان ایران آگاهی زیادی نسبت به تاریخ و بینش ایرانخواهی ندارند بنابراین با تعدادی از دوستان برنامه ای به نام رودست را پایه گذاشتیم..

در حال حاضر چند سالی است مدیریت و اجرای برنامه رودست را انجام میدهم

40 Responses to درباره من

 1. firoozeh says:

  درود برشما که به پایداری فرهنگ ایران کمک می‌کنید لطفا در صورت امکان برای ماندگاری تنها هفته‌نامه‌ی زرتشتیان ایران که با نوشتارهایش تلاش بر پاسداری از سنت و فرهنگ ایرانی و زرتشتی دارد کمک کنید. این نشریه اکنون به خاطر اوضاع اقتصادی نامناسب از دوهفته‌نامه به ماهی یکبار انتشار رسیده است. برای کمک به این نشریه شماره تماس 88325330 و31 یا AMORDADZN@GMAIL.COM مکاتبه کنید. تنها نشریه زرتشیان ایران را نجات دهید.

  • عماد نواصر says:

   بدون سلام چون ارزش سلام كردن نداريد
   منبعد
   بنام خداوند بخشاينده و مهربان كه قوم عرب را برترين قوم و دين اسلام را برترين دين و قرآن را برترين كتاب بر تمامي آدميان نازل فرمودند
   عجيبه كه يكي مثل دانا البته خوشايندتر اينه كه نادان خطاب كنيم چراكه هيچ دانائي در وجودش نمايان نيست و عجيله جناب نادان دم از غيرت و دين پراز ننگ زردشت ميزنيد ديني كه ازدواج محارم درآن رواجه و بردار با خواهر و مادر در آن دين ننگين آزاده حداقل اين يكي دين عجيبه كه دم از غيرت و تعصب ميزنه واقعاً شرم آوره كه كلمه غيرت رو به زبون مياريد جناب نادان تويي كه به الان دستت از اسلام و دولت اسلامي دور شده داري بدي حكومت اسلامي رو ميگيد؟؟؟ به اميد خداوند متعال اين حكومت اسلامي زير سايه قرآن پايدار خواهد ماند و ما اعراب اصيل خوزستان جان فداي ايران عزيزمان خواهيم بود چرا كه ايران را جزء غنايم بدست آمده از جنگاهايمان بحساب مي آوريم هم سرزمينتان را اشغال كرديم و هم ناموستان را برخود حلال نموديم حال اگر جرأت و قدرت پس گرفتن آنرا داريد اين گوي و اين ميدان … باغيرت بيا ناموستو از آغوش من نجات بده هههه اينها خواهر و مادر توهستن كه برده ما اعراب شده اند … عماد نواصر اصل عرب از اهواز
   اگه مردي و مثلاً باغيرتي وقت بزار نظر منو تو يك كليپ تجزيه تحليل كن پخشش كن اونم بعنوان اسلام با رهبري آيت الله خامنه اي پيروز است جانم فداي رهبر جانم فداي سيد فرزند پيامبر

 2. ناشتاس says:

  این شعاری نبود که تازه ساخته باشی این سالها در دل همه بود مذهبی ها بیشتر از بقیه. ممنون از اینکه کمک کردی مردم به زبان بیاورند

 3. Mark says:

  nemidoonam chera vali nemitoonam bavaret konam agha pesar.pirooz bashi.

 4. مهران چیت ساز says:

  درود برشما امید ایران فردا
  گرامی من در نت متوجه شدم که وزارت اطلاعات از فعالیتهای موثر و آزادی خواهانه شما به وحشت افتاده و پروژه ترور شخصیت امید دانا را شروع کرده است.
  فردی به اسم محمد ابوحنیف در وبلاگش ادعا کرده:
  http://ajaam.blogfa.com/post-44.aspx
  امید دانا یکی از اغتشاشگران عضو جنبش سبز بود که از ایران فرار کرد و برای گرفتن اقامت سایت http://www.omiddana.com را راه اندازی کرد. اما مدتی است که امید دانا سایت را تعطیل کرده است (شاید اقامت دائم گرفته باشد) و سایت [پورنو-سیاسی!] راه انداخته است و مدافع سرسخت همجنسگرایی و محارم گرایی شده است! فعالیت سیاسی به سبک پادشاهی ندیده بودیم که دیدیم!!!

  من هم دریوزگی اسلامی ندیده بودم که دیم
  چند وبلاگ جعلی ساختن و روی همان وبلاگ های سکسی تبلیغ میکنن
  وزارت اطلاعات فقط کسانی را ترور شخصیتی میکند که مهم باشن درنتیجه باعث افتخار هم وطن پرست هستین

  • omiddana says:

   با درود راستش دشمن زیاد دارم و بابت اینکه در عقایدم بسیار صریح میباشم و همواره یک مبارز عملگرا بودم دشمنان خواسته اند با هر روشی من را تخریب کنند به هر حال تا کنون بازجویان اسلامی و بیماران روانی که بعضی ها خودشان را از اپوزسیون میدانند در روند کار من نمیتوانند خدشه ای وارد کنند

 5. حمید says:

  انشالله روز به روز بر اسلام و اسلامی گری در تمام دنیا افزوده شود.
  اسلام را حتی از وطنم ایران بیشتر دوست دارم و برای حفظ آن در کشور جان ناقابل خود را نیز خواهم داد

 6. عرب الاحواز says:

  باسلام به امید دانا شما قهرمان ما جوانان ایران هستی که واسه میهنت کار میکنی !!!

 7. بی نام says:

  من عرب خوزستان هستم و ارزوم نابودی ایرانو هرچی فارس سگه!

 8. كوروش الف. آ. says:

  درود!
  با كليپي كه از شما در رابطه با بزرگداشت روشنفكر معروف و تازه درگذشته، پروفسور آقاي مسعود انصاري ديدم، فهميدم كه به ايشون علاقه زيادي داريد. اتفاقاً اخيراً وبلاگي رو ديدم كه واسه همنام ايشون، آقاي مهدي (مهرداد) انصاري سمناني هستش. اينم آدرس وبلاگشون: http://www.ansarisemnani.blogfa.com با عنوان مناظره آزاد… .
  ضمناً آقاي اميد عزيز!
  بفرماييد كه زرتشتي‌گري و پادشاهي‌خواهي و ميهن‌پرستي با مرام روشنفكري، چطور قابل جمعه؟! چون امروزه، بيشتر روشنفكرا و آزادي‌خواهاي واقعي، مدافع جهاني شدن و انسانيت جهاني هستن. آيا قبول نداريد كه همين تعصّبات و تعلّقات ديني و ملّي و حكومتي…، باعث به وجود اومدن اين همه جنگ و آدمكشي در طول تاريخ شده؟!!
  با تشكر و اعتذار
  كوروش الف. آ.

 9. bijan says:

  be nazare man to bayed jangidan ro be mardom va javona yad bedy ina ba in harfa jaie nemiran

 10. سروش says:

  امید جان شما زرتشتی زاده بودید یا مسلمان زاده ؟
  آیا ایرانیان مسلمان زاده میتوانند به دین نیاکان خود بازگردند؟ جایی خواندم در دین زرتشت کسی که پدر مادرش زرتشتی نباشد یعنی زرتشتی زاده نباشد نمیتواند به دین زرتشت وارد شود.سپاسگزار میشم پاسخ مرا بدهید.

  • omiddana says:

   من مسلمان زاده هستم و هر کس هم بخواهد میتواند زرتشتی شود باید مسیرش را برود در اروپا انجمن بزرگ بازگشت وظیفه مراسم سدره پوشی را در اختیار گرفته است

 11. مزدیسنا says:

  درود بر کسی که پیرو دین زرتشت است و خدمت گزار پادشاه . من آرزو می کنم هر چه زودتر از ایران بیرون بیایم و در کنار شما و شاهزاده رضا پهلوی در جهت نابودی ولایت فقیه و بر پایی حکومت شاهنشاهی با اهریمنان مبارزه کنم.

 12. خسرو فروهر says:

  سپاس بابت روشنگریهای شما

 13. علیرضا says:

  دست مریزاد و درود به شرفت جور بی همتی های مارم میکشی

 14. علی says:

  درود امید عزیز

 15. من عرب خوزستانی هستم
  اول درود میفرستم به امام راحل و رهبر غزیزم خامنه ای
  دوم لعنت به امید نا دان
  سوم میگم که اعراب در خوزستان اصیل هستند من تازه چرندیات تو را در یوتیوب نگاه کردم
  واقعا خری ما عبر لر ترک آذری همه افتخار می کنیم
  الان هم اوضاع مملکت خیلی خوب شده درست تحریم بودیم درسته فشار علیه ملت بود ولی بدان مردم اگر ببینند که کشور اوضاعش بهتر بشه اصلا دنبال سگهای مثل تو نمیان
  توله سگ مرگ بر سعودی مرگ بر اسرایل مرگ بر کل ظالمین
  درود بر حزب الله

  ضمنا رضا شاه پهلوی هم یک شخصیت تاریخی برای ما به حساب میآد مثل قاجاریه
  و کوروش همه اینا خودت به اینها نچسبان

  کیرم هم تو زنت با خودت الاغ لاقل فیلم زناشویت و گاییدن شب عروسیت را نمیذاشتی ایرانیان ناموس دارن گرچه که تویی وطن فروش نداری

  اینم وبلاگم بیا سر بزن کامنت بزار

  عرب خوزستانی

  وبلاگ خاکریز
  http://shedagen-basirat.blogfa.com/

 16. mehran mehrani says:

  agar ahle mantegh hasti o ahle fahm o dark ye vaghti bezar ta sohbat konim agar na ham ke …… in skype mane mehran:,mehrani51 faghat agar mikhay ke ye irani e asil hamchon kourosh e bozorg bashi saay kon be hich dini bi ehterami nakoni . montazeram bebinam ke aya ahle sohbat hasti ya kheyr ? ya hagh

 17. ali dayyani says:

  آری، وقتیکه پارامتر‌های مورد نیاز آینده، میترسند / پایه‌های آینده نیز، خواه و ناخواه میلرزند

 18. Iranee Aceel says:

  Hope you and wife are all happy and safe Good Work Keep it up and Thanks

 19. farzand_vatan says:

  به امید روزی که ایران از دست اسلام و غرب زده ها رهایی پیدا کنه و حکومت ایرانشهری به معنای واقعی در ایران پایه گذاری بشه

 20. کوروش جون says:

  درود بر امید دانا عزیز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s