1 نظر برای “دلالان حقوق بشر و زندانیان سیاسی_رو دست 35

 1. لینک خبر در سی ان ان

  http://edition.cnn.com/2015/03/11/politics/rand-paul-kurds-kurdistan-country/

  قول بی سابقه ی سناتور راند پال نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه امریکا در مورد تجزیه ی ترکیه و تشکیل کشور کردستان بزرگ

  هشدار هشدار: احتمال اینکه سناتور راند پال ضد ایرانی رئیس جمهور امریکا بشود بسیار زیاد است

  آقای راند پال سناتور جمهوریخواه که یکی از مهمترین نامزدهای احتمالی حزب جمهوری خواه آمریکا است گفت که به کردها قول تاسیس کشور مستقل می دهد

  آقای راند پال سناتور جمهوری خواه ایالات متحده وعده داده است که برای کردها کشوری مستقل خواهد ساخت و برای این ترکیه (شما بخوانید ایران) نیز باید تجزیه شود

  راند پال که یکی از مهمترین نامزدهای احتمالی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 خواهد بود گفته است که کردها باید یک کشور مستقل داشته باشند و برای آنها قول تاسیس یک کشور مستقل کردی با مرزهای جدید را می دهم.

  وی افزود که ایالات متحده تا کنون به اندازه ی کافی به کردها سلاح نداده تا با داعش مبارزه کنند بسیاری از سلاح های آمریکایی اول به بغداد ارسال می شود و در آنجا بعد از اینکه قسمتی از سلاحها دزدیده می شود به اربیل می روند. ما باید مستقیما به کردها سلاح برسانیم.

  راند پال ادامه داد که برای مقابله با جهادی ها باید کردها را حمایت کرده مسلح نمود. من باور دارم که اگر به آنها وعده ی تاسیس دولت مستقل بدهیم مصمم تر مبارزه خواهند کرد و من قول می دهم که کشور مستقل کردی را ایجاد خواهم کرد البته این حرف در عمل کمی سخت خواهد بود زیرا برای ایجاد کشور مستقل کردستان باید قسمتهایی از سوریه و همچنین ترکیه نیز جدا شده به خاک کردستان افزوده شوند.

  لازم به ذکر است که چنین اظهاراتی از سوی یک سناتور نشان از لابی گری گسترده و تغذیه ی اطلاعاتی از طریق منابع کرد دارد به این معنا که این همه حمایت رسانه ها از گروههای کرد در مقابل داعش ، کسانی که از نزدیک وضعیت خاورمیانه را نمی دانند باعث همدلی آنها با کردها شده است همچنین نقشه های بزرگ و کتابها و نوشته های فراوانی که در مورد کردستان چاپ شده است که همگی در نتیجه ی فعالیت های گسترده ی اکراد بوده است در چنین مواردی تاثیر خود را می گذارد.

  به عبارتی شما دهها سال فعالیت می کنید و در یک چنین روزی محصول می گیرید اکنون باید دید که آقای راند خواهد توانست به عنوان نماینده ی جمهوری خواهان در انتخابات مطرح شود یا نه. زیرا در اغلب انتخابات آمریکا دولت های دموکرات و جمهوری خواه به دنبال هم جایگزین شده اند و با توجه به وضعیت جهان بخت جمهوریخواهان برای کسب کرسی ریاست جمهوری در 2016 بالاست.
  خاطر نشان می شود آقای پال به شدت معتقد به حظور نظامی قوی آمریکا در خاورمیانه است.

  *******************************************************************

  توجه توجه

  وقتی میگویند کردستان بزرگ هدف فقط تجزیه کردستان ترکیه نیست چون کردستان بزرگ از تجزیه ی بخش های کرد نشین 4 کشور عراق و سوریه و ترکیه و ایران بوجود می آید که اتفاقا بخش های کردنشین ایران از سه کشور دیگر بیشتر است و وقتی سناتور امریکایی میگوید میخواهد ترکیه را تجزیه کند یعنی میخواهد ایران و عراق و سوریه را نیز تجزیه کند وگرنه تنها با تجزیه ی ترکیه که چیزی جزء کشور کردستان کوچک بوجود نمی آید.. مگر اینکه اینها بخواهند ایران و عراق و سوریه را نیز تجزیه کنند تا جمع اینها بشود کشور کردستان بزرگ!!!

  توجه توجه

  جالب است که سناتور امریکای که احتمالش هم زیاد است که رئیس جمهور امریکا بشود.. نمگوید میخواهیم کردستان عراق و یا اربیل بارزانی را از عراق جدا بکنیم چون عملا این اتفاق هم اکنون هم افتاده و اربیل از عراق جدا شده و بصورت خودمختاری اداره میشود، سناتور امریکای با زیرکی میگوید میخواهیم کردستان تورکیه را جدا بکنیم چون در نهایت بدنبال تشکیل کشور کردستان بزرگ هستند و وقتی کردستان ترکیه را جدا کردند نوبتی هم که باشد نوبت جدا کردن کردستان ایران میرسد چون نگفته کردستان کوچک که اگر میگفت کردستان کوچک به اربیل و تجزیه عراق بسنده میکردنند و دیگر به ترکیه و سپس به ایران کاری نداشتند!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s