میهن پرستان آذربایجان در برابر تجاوز عثمانی ایستادند شما میخواهد برای تجاوزگران مقبره بسازیم!

امید دانا

در هفته گذشته سرکنسول جوان ترکیه بابت کم تجربه بودن جایش را به یک سرکنسول دیگر به نام (مهمت بولوت) داد و مراسم معارفه و معرفی این آقا در ارومیه با حضور  استاندار آذربایجان غربی(وحید جلال زاده) برگزار شد.

در طی مراسم آقای مهمت بولوت حرفهایی بسیار عجیب و دور از ذهن بر زبان آورند که شوربختانه این نیز با سکوت مقامات بی کفایت حکومت اسلامی همراه بود، سرکنسول جدید ترکیه در ارتباط با  تاسیس رشته زبان و ادبیات ترکی استانبولی در دانشگاه ارومیه و دیگری گرامیداشت یاد و خاطره 823 سرباز عثمانی و ساماندهی مدفن آنها در روستای چیچک سلماس بود.

در ارتباط با زبان ترکی استانبولی بایستی به این آقا گفت، شما حق ندارید در ارتباط با زبان مردم غیور آذربایجان سخنی بگوید و اندکی آرام گیرید، و گمان نکنید بابت یک حکومت انیرانی در خاک کشورمان به شما اجازه دخالت در امور مملکت را خواهیم داد.

و اما آقای مهمت بولوت، خرده فرمایشی دیگری ندارید، دیگر چه!!

همین مانده برای تجاوزگران عثمانی در خاک ایران مقبره هم بسازیم، اصلا سربازان عثمانی برای چه در زمان جنگ جهانی اول به ایران یورش آوردند و تلاش داشتند قسمتی از خاک ایران را به نام خودشان مصادره کنند، که البته مردم میهن پرست آذربایجان، جانفشانی ها برای خاک ایران نمودند و در برابر متجاوزگران ایستادند و آنان را در نطفه خفه کردند، حال پس از این همه سال سرکنسول ترکیه، از ایران میخواهد برای تجاوزگران مقبره بسازیم و شوربختانه بی غیرتهای دولتمرد حکومت اسلامی سکوت میکنند، اما ما سکوت نمیکنیم.

آقای مهمت بولوت، گویا بوی کباب شنیدی، گویا بی غیرتی جمهوری اسلامی را دیدی، گمان کردی میتوانی شکست مفتضحانه گذشتگانتان را از میهن سالاران آذربایجان ترمیم ببخشی، اما زهی خیال باطل، مردم آذربایجان تا آخرین قطره خون خویش را در راه ایران خواهند پرداخت و صدبار دیگر هم به مانند سربازان عثمانی در جنگ جهانی اول خیال تجاوز بر سرتان بزند، در همان ابتدا صدایتان را خاموش میکنیم، ما فرزندان ستار خان هستیم، آذربایجان قلب ایران است و آذربایجان یعنی پارسی آتشین، این جمله را در ذهن های بیمارتان به یاد داشته باشید، مردم آذربایجان از هر ایرانی ایرانی تر هستند و آنان در برابر شما خواهند ایستاد.

نگارنده: امید دانا

نکته: آذر ایزد آتش است و بایدگان که امروز بایجان گفته میشود به چم جایگاه است، در واقع آذربایجان به چم جایگاه آتش است و خواستگاه زرتشتیان میباشد.

1 نظر برای “میهن پرستان آذربایجان در برابر تجاوز عثمانی ایستادند شما میخواهد برای تجاوزگران مقبره بسازیم!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s