خود فروختگی تاریخی

428680_168981379928024_2137508686_n

سال 330 قبل از میلاد، اسکندر مقدونی در حمله به ایران در برابر مقاومت آریوبرزن سردار ایرانی عاجز مانده بود ،ولی درنهایت با خیانت یک چوپان به نام لی بانی که یک راه کوهستانی را به او نشان داد توانست آریوبرزن و یارانش را به دام بیندازد وخود این چوپان هم بعدا به دستور اسکندر کشته شد.

برپایه قوانین کشورها به عدم وفاداری مجرمانه اشخاص نسبت به منافع میهن خود خیانت بزرگ یا خیانت ملی گفته می شود که می تواند این خیانت بوسیله اسلحه گرم و یا خودکار یک نویسنده و…باشد،که از دیرباز در همه کشورها برای شخص مرتکب این جرم اشد مجازات را در نظر می گرفتند و آن شخص مورد نفرت جامعه قرار می گرفت .

اما مشاهده می کنیم که پس از گذشت هزاران سال هنوز امثال لی بانی چوپان خائن یافت میشوند و در خبرها داشتیم که تعداد پنجاه تن از فعالین به اسطلاح سیاسی خارج نشین در نامه ای به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا خواهان اعمال فشارها و تحریمهای بیشتر بر علیه دولت ایران شدند که نتیجه آن اعمال فشار بیشتر بر روی دوش مردم ایران است.

اولین سوالی که اینجا پیش می آید این است که فعالینی که اینقدر بی شرمانه خواهان وارد آمدن فشار بیشتر بر مردم ایران هستند چگونه خود را ایرانی مینامند ؟

سوال دوم اینکه این خودفروختگان با چه اجازه ای از طرف مردم ایران تصمیم گیری می کنند ؟

سوال سوم اینکه امثال آقای کاسپین ماکان که هیچ فعالیت سیاسی در کارنامه زندگی ایشان ثبت نشده است و با سو استفاده از نام ندا آقا سلطان یکی از کشته شدگان سال 88 به کشور کانادا پناهنده شد چگونه خود را فعال سیاسی معرفی می کند و از طرف مردم ایران هم تصمیم گیری می کند؟

آری امثال کاسپین ماکان ها چون فاقد شخصیت و غرور ملی هستند برای رسیدن به منافع خود حاضر به انجام هر کاری حتی نهادن دست در دست دشمن و نشان دادان راه ورود به داخل کشور هستند. ملتی که گوشه نشین و منفعل شود و برای سرنوشت و آینده خود مبارزه نکند قطعا سرنوشت آن ملت تغییر نخواهد کرد و امثال لی بانی ها در جلد کاسپین ماکان ها سرنوشت آنها را به طرف پرتگاه خواهد برد.

نگارنده: کیوان شکوری

18 نظر برای “خود فروختگی تاریخی

 1. دوست عزیز؟ دردعوتنامه بالاترین باکلی منت ، دعوت افرادبه فاحشه گری فیسبوکی (که بیایندوبه شمالایک بدهند ! ! ! ) نوشته ای وب فعال داشته باشندنه وب کپی پیستی …نمیدانم که ایام شلوغی های ایران1388ایران بودی یامجبوربه کوچ اجباری شدی امادرآنوقتکه تمام سایتهای اصلی سگخورشده بودهمین وب های بقول شماکپی پیستی تمام باررابه دوش می کشیدند وهمین هاهم یکی پس ازدیگری سگخورمی شدند . وبعدهم اینکه شماکه ادعای مطالعه ت میشه دوران پادشاهی نگذشته ؟! دوران حکومت متکی به یک شخص نگذشته ؟ چرادوران حکومت قائم به یک شخص سپری شده چه این شخص ولی فقیه باشه چه اعلیحضرت! ماحکوکت مردمسالارمیخواهیم . مردمسالارحقیقی. حکومتی که مجلس همه کاره است . مجلس منتخب مردم.ورییس جمهوری که4سال یکبارعوض میشود و…ولی ازقرارمعلوم همه کلک هابه پول برمیگرده که هرکس به من پول دادمن هم طرفدارش بشم حالااین هرکی میخوادباشه بازماندگان شاه وشاهی که دیگه انقراضش معلوم همگان شده…یانکنه الگوت ملکه انگلیس و…بقیه ی کشورهای حکومت شاهنشاهی دارند . ماهمه حوکتی راتجربه کرده ایم الادموکراسی . نوبتی هم باشه نوبت حکومت دموکراسی تواین آماج دردهاورنج ها-ایران – است وبس

 2. دوست عزیز ؟ اگرملاک نان خوردن وگذران باشه که هیچ . وگرنه ، انسان عاقل بایددنبال تحقیق ومطالعه باشه ، زردشت وباقی پیامبران ، آیین شان تاریخ مصرف داشته . زمانی برای درمان سرماخوردگی اطباءدستورمیدادندمریض برروی ریگ های داغ دروسط روز بکشد ، اماالان درمان باپنی سیلین و…است . اینست حکایت اسلام وبقیه ی ادیان . اسلام نسخه ی خدابرای ششصدسال بعدازعیسی است تاقیامت . » قرآن میگوید » ومن یبتغ غیرالاسلام دینافلن یقبل منه وهوفی الاخرة لمن الخاسرین » هرکس غیرازاسلام دینی داشته باشدازاوقبول نمیشودواو- بعدازمرگ -ودرآخرت درمی یابدکه چه ضرری کرده است .

 3. آقای امید دانا! حد خود فروختگی همان است که شما در کامنت تان در مورد میرفطروس نوشتی. از کی علی خان میرفطروس صاحب وجدان شد؟!

 4. دوست عزیز میدونم هرکی خربزه خوردبایدپای لرزش هم بایسته . ماهاداریم » دجال » روبی حیثیت می کنیم ، درست ولی خانواده وپدرمادرماکه گناهی نکردن که ازطرفی پولی هم ندارم که جمع کنم ازاین قرن هیجدهی فرارکنم . خواهشی که ازت دارم اون نظررواسم روازش عوض کن یه اسم دیگه بذار . ممنونم . ضمنااین نظر خصوصیه نشرش نکن .

 5. وبلاگ 133متعلق به منه . سرجنگ باهیچ شخصی رونداشته وندارم ونخواهم داشت . اصولادنبال دشمنی باکسی نیستم وفقط خواهان افزون شدن دوستی هاهستم . وبلاگ راهم که تاسیس کردم هدفم » ذات خبررسانی واطلاع رسانی صحیح ، بدورازجهت دهی های خاص ودروغ وفریب بوده است . آن بی وجودی هم که آمده اینجاونظرداده ، اگرشخصیت میداشت به نام خودش نظرمیداد . نه اینکه باجعل نام دیگری بیاید و نظربدهد . آن نظربالابنام 133 ووبلاگ133دربلاگ اسکای ، ازناحیه شخصی حقیراست که وجودش رانداشته بنام خودنظردهد، حال چه غرضی درآن ذهن کثیفش بوده ، خداداند ، این بی وجودان کثیف این » روباه » بازی هایشان رادرآوردندتاوبلاگ فیلترشود ! درصورتیکه من علائقم رارهانخواهم کرد . بلگفانشدبلاگ اسکای . آن نشد وردپرس . آن نشد بلاگ اسپات و… توکورشودهرآنکه نتوانددید .

 6. داداش من ؟ جون مادرت ! سرجدت ! توروجون هرکی دوستداری میخوای نظربدی به اسم خودت نظربده؟چرابیخودی میای وب ماروپرچم کنی ؟ نمیدونی که ماهاچقدرپول اینترنت و…میدیم؟؟!! میخوای وب فیلترشه ورداریم بریم یه جای دیگه ؟ دربدرشیم ؟ این چه کاریه آخه ؟ چه لذتی به تومیده ؟ چرابین اینهمه وب اومدی بنام مانظرنوشتی ؟ چه غرضی باماداری ؟ بخدابرام سئواله ها ! چیکارت کردم . آخه این چه کرمیه بیای به نام دیگری نظربدی ؟؟؟!! خب هرکوفت وزهرماری میخوای بنویسی بنویس دیگه چرا مرض بیرون میدی . داشتم توسرچرگوگل اسم وب روسرچ می کردم رسیدم اینجا ! خشکم زد !! یعنی اینقدرافرادمریض وسادیسمی داریم ! بابامرام ! مروت ! . . . امام حسن مجتبی علیه السلام : » هرچه برای خودمیپسندی برای دیگران هم بپسند » ! واقعااین کارهاروبرای خودت میپسندی ؟ قبول داری ؟ ! عجب !

 7. دوستان انتشار این مطلب دیدگاه اینجانب نمیباشد و تنها در راستای آزادی بیان به درخواست نویسنده منتشر نمودم و جناب کاسیپن ماکان نیز میتوانند پاسخشان را در قالب نوشتار بدهند تا منتشر کنم
  با سپاس
  امید دانا

 8. در دفاع از کاسپین ماکان!

  ۱- این که چرا کاسپین ماکان رفته اسرائیل به نظرم نقد بیجایی است. ناقدان می گویند که کاسپین با این کار دارد برای کیهان و فارس خوراک تهیه می کند. خب گوگوش هم با آوردن نامِ ندا برای کیهان خوراک تهیه می کند، مردان هم با سر کردنِ روسری در حمایت از مجید توکلی برای کیهان خوراک تهیه می کنند، رهنورد و موسوی هم با گرفتن دست یکدیگر برای کیهان خوراک تهیه می کنند، چرا اعتراض نمی کنیم؟

  ۲- این که می گویند اسرائیل با بقیه کشورها فرق دارد و ناقض حقوق بشر است هم باز به نظرم نقد بی پایه ای است. اسرائیل در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا حقوق بشر را بیشتر مراعات می کند. دست کم وضعش از چین و روسیه بهتر است. اگر کاسپین ماکان به چین یا روسیه یا عربستان سعودی برود مشکلی ندارد؟

  ۳- می گویند اسرائیل در نظر مردم ایران کشور غاصبی است. این هم از آن حرف هاست! اولاً که هیچ نظرسنجی علمی در ایران در این باره نشده. دوماً که لابُد آن چندصد هزار نفری که در جواب «شعار مرگ بر اسرائیل» بلندگوی دولت کودتا می گفتند «مرگ بر روسیه» ایرانی نیستند. یا آن چند صد هزار نفری که شعار می دادند «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» از کره ی مریخ آمده اند.

  ۴- این که کاسپین ماکان دارد از نام ندا «سوء استفاده» می کند هم باز به نظرم نقد بیجایی است. وقتی کاسپین برای اولین بار با بی بی سی مصاحبه کرد و ازآن چه بر وی در زندان رفته بود و شیوه ی خارج شدنش از کشور گفت، هیچ کس وی را متهم به سوء استفاده نکرد. حتی در طول نُه ماه گذشته که وی در رُم، ژنو، کانادا و امریکا صحبت کرده متهم به سوء استفاده از نامِ ندا نشده است.

  چرا نمی گوییم دختر مهدی کلهر از رابطه ی فرزندی خود با مشاور رئیس دولت کودتا سوء استفاده کرده است؟ می گویند چون دختر مهدی کلهر خودش فیلمساز است. خب ماکان هم عکاس است و پیشتر ها عکس هایی با موضوع فقر و آثار باستانی می گرفته. آیا به نظر شما امکان داشت نام نرگس کلهر بدون رابطه ی خویشاوندی با پدر جهانی شود؟ همان طور که پسر عیسی سحرخیز تا پیش از دستگیری پدر نام آوازده نبود. همان طور که همسر محمدرضا جلایی پور نبود. همان طور که خواهر احمدی نژاد نبود. همان طور که دختران مخملباف در ابتدای راه نبودند. و همان طور که کاسپین ماکان نبود. و اصلاً این رابطه ها – به قول بوردیو – یکی از سرمایه های اجتماعی دنیای امروز است. اگر همه چیز به توانایی افراد خلاصه می شد که همسر بی نظیر بوتو در پاکستان رأی نمی آورد.

  منبع:
  http://greenfeminist.wordpress.com/tag/کاسپین-ماکان/

 9. شما چگونه سیاسی شده اید؟! فکر کرده اید، دو خط بر ضد کسانی که زندگیشان را در راه آزادی از دست داده اند، نوشتن؛ می شود سیاسی شدن و برای شما سابقه سیاسی به هم می زند؟!
  یا نکند از شکم مادرتان سیاسی به دنیا آمده اید که دنبال سابقه سیاسی کاسپین ماکان می گردید؟!
  آن نامه را خواندم و کاملا با آن موافق هستم. مردم ایران ده ها برابرِ فشارِ تحریم ها، زیر فشار خونخواری رژیم اسلامی هستند! اگر مثل شما دنبال فرصت طلبی و خوشی های ذره ای و شخصی خود باشند، که مملکت به ویرانه ای تبدیل می شود که قرن ها نمی توان آن را آباد کرد!
  شرط امضا کردن آن نامه هم سابقه زندان داشتن بوده است. کاسپین ماکان درست ۶ روز پس از قتل عشقش ندا، به وحشیانه ترین شکل بازداشت شد و با چهره های شاخصی چون عبدالله مومنی و مجید دری در زندان اوین هم سلولی بوده است. کاسپین ماکان حدود ۳ ماهِ بعد با پیگیری های خانواده ندا و فشار سازمان های حقوق بشری بین المللی از جمله امنستی اینترنشنال و با قرار وثیقه و به طور موقت آزاد شد. (اگر در آن زمان، اخبار را پیگیری نکرده اید، در گوگل جست و جویی کنید که بر معلوماتتان افزوده شود)
  پس کاسپین ماکان یک زندانی سابق سیاسی محسوب می شود و کاملا به جاست که بنا بر اندیشه و عقاید شخصی اش این نامه را امضا کند.
  این نامه در برابر نامه زندانیانِ سبزِ سیاسی نوشته شده که به آمریکا التماس کرده اند تا بیاید و دست دوستی به رژیم اسلامی بدهد و در ریخته شدن خون نداهای این خاک با رژیمِ حاکم، شراکت کند.

  از نوشته شما نیز معلوم است که شما هم از حامیان رژیم و آن دسته ای هستید که از ریخته شدنِ خون فرزندانِ این خاک و پایمال شدنِ آن، لذت می برید.

 10. نوشته اید خیانت با قلم! خود چرا چنین می کنید؟

  ضمنا اگر ذره ای از هنر در ایران با خبر می بودید، حتما نام کاسپین ماکان به گوشتان خورده بود! ندایی هم که آنگونه رفتن را برای حقوق انسانی اش انتخاب کرده بود، به خوبی می دانسته با چه کسی همراه باشد!! نیازی به دخالت من و شما ندارد!‌ رابطه شخصی و علاقه عاطفی بین دو انسان مسئله ای نیست که برای دیگران قابل درک باشد! آن زمان که صدای لرزان کاسپین ماکان روی خط برنامه های سیاسی خارج از ایران شنیده می شد و اینکه چطور از درد از دست دادن عشقش رنج می برد، قلب همه را به درد آورده بود. اما امروز که خود در مسائل سیاسی و راه های مبارزه با ایران صاحب نظر است، به حامیان رژیم بر می خورد و از راه شایعه سازی وارد عمل می شوند تا او را تخریب کنند.
  محض اطلاع جنابعالی باید بگویم کاسپین ماکان اولین کسی بود که کامل ترین طرح تحریم رژیم اسلامی را ارائه و برای احقاق آن هم تلاش کرده!! حالا شما موی از سرتان بکنید که او در راهش اینگونه ثابت قدم بوده و توانسته بر ضد رژیم اسلامی موثر واقع شود!

 11. از این عکس به نظر می رسد که شما خودتان پناهنده هستید! شاید این شرایط دردناک پناهندگی باعث بروز حسادت در شما شده که چرا به کاسپین ماکان پناهندگی کانادا داده اند و هنوز شما وضعیت معلومی ندارید!
  پرونده داریم تا پرونده! احتمال این هم می دهم که شما برای گرفتن پناهندگی سیاسی به کوبیدن این و آن مشغول شده اید تا اسمی برای خودتان به دست بیاورید و راهی به خارج بیابید! مگر نه؟!

 12. اگر حمایت کاسپین ماکان از تحریمها بهت فشار اورده که من شخصن به کاسپین ماکان نمایندگی میدم از طرف من حرف بزنه. به هرجا هم که لازم شد نامه بنویسه و نامه امضا کنه . کی به تو نمایندگی داده که از طرف امثال من حرف بزنی ؟
  یه جوری میگه سیاسی نبوده انگار هفت جد و ابادش سمت سیاسی داشتن و خودش هم یه کاره ای هست .

 13. تو هنوز خیلی بچه تر از اینایی که بفهمی این تحریم ها هرچه قدر بیشتر اعمال بشن زودتر خواسته های مردمو به نتیجه میرسونن.
  بزرگ میشی یاد میگیری .

 14. تو هنوز خیلی بچه تر از اینایی که بدونی اعمال بیشتر تحریم ها چقدر در نزدیک شدن مردم به خواسته هاشون تاثیر داره . بزرگ میشی یاد میگیری

 15. ما نفهمیدیم مشکل تو پناهندگی گرفتن کاسپین ماکانه؟
  مشکلت تحریم هاس یا حمایت کاسپین ماکان از تحریم هاس یا دلت واسه مردم میسوزه؟
  مشکلت سیاسی بودن یا نبودن کاسپین ماکانه؟
  مشکلت اسم و رسم دار بودن کاسپین ماکانه؟
  مشکلت مخالفت کاسپین ماکان با اصلاح طلب هاس؟
  مشکلت چیه؟
  میگن یه چیزی چه ربطی به فلان چیز داره؟ الان ماجرای چرت نوشتنای شماس

  امضا کرده؟ خوب کرده .از ایران خارج شده؟ خوب کرده. حقش بود آزاد زندگی کنه. همه چیزشو از دست داده زندان هم کشیده شکنجه هم شده. بره هرجای دنیا میخواد زندگی کنه و حالشو ببره. چشمت بر نمیداره کاسپین ماکانی که اینقدر فجیع زندگیشو نابود کردن یه روز خوش داشته باشه، اونقوت به بهونه تحریمها دلت واسه ملت میسوزه؟ برو عموجون. از نوشتنت معلومه داری از چی میسوزی

 16. برو بااااباااا شکووووری
  من الان فیسبوکتو دیدم . تو همه دردت فلسطینه و عرب ها . واسه همینه همه اش توی فیسبوکت به اسرائیلی ها بد و بیراه میگی . ولی دیدم که خیلیها جواب بی مغزی هات رو هم خوب دادن بهت . برای همین طرز فکرته که داری به کاسپین ماکان می توپی . از یه اصلاح طلب که داره سنگ روحانی رو به سر میزنه بیشتر از اینا نمیشه انتظار داشت . آخه ادمین! چرا اجازه میدی مطالب هر ننه قمری منتشر بشه ؟ اینجا رسانه ی ضد حکومتیه یا پایگاه اصلاح طلبای روباه صفت ؟

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s