نامه سرگشاده 68 تن از زندانیان سیاسی سابق و فعالین دانشجویی خطاب به حسن روحانی

11_2

وب سایت رسمی امید دانا_در پی سخنان حسن روحانی مبنی بر خطاب کردن معترضان سال 88 به اردوکش های خیابانی، 68 تن از فعالین جنبش سبز و زندانیان سیاسی سابق نامه ای سرگشاده خطاب به آقای روحانی نوشته اند که نامه پیش رو از سوی 45 تن از فعالین سیاسی حمایت شده است.

متن کامل نامه به شرح زیر است .

تبعیدی جنبش سبز خطاب به حسن روحانی

ما تنی چند از فعالین تبعید ی جنبش سبز ، بازداشت شدگان ، زندانيان سياسی سابق و خانواده های جان باختگان راه آزادی بکار بردن واژه اردوکش خیابانی توسط حسن روحانی در جلسه رای اعتماد کابینه اش در مجلس شورای اسلامی را محکوم کرده و تنفر خود را از دولت که با شعار آزادی زندانیان سیاسی ، باز شدن فضای کشور و مطبوعات و پایان یافتن جو امنیتی باعث فریب مردم شریف اما ساده دل ایران شدند اعلام می داریم.

آقای حسن روحانی آیا ندا آقا سلطان که گلوله قلب او را شکافت میتوانست اردوکش خیابانی که معنای دیگر آن اراذل و اوباش است باشد، یا ترانه موسوی که دزدیده و در زندان مورد تجاوز قرار گرفت و جسد او سوزانده شد ؟ آیا سهراب اعرابی نوجوانی که برای بازپس گیری رای خود به خیابان آمده بود میتوانست اردوکش باشد یا محمد مختاری که گلوله کلاشینکف نیروهای سرکوبگر قلب آنها را شکافت. آیا این همه شهید و قربانی تجاوز و این همه ایرانیانی که بعد از حوادث 1388 از ترس جان به خارج گریختند که مبادا دستگیر و در زندان حکومت اسلامی مورد تجاوز اسلامگرایان واقع شوند اردوکش خیابانی بودند ؟

شما با شعارهای فریبنده همچون آزادی زندانیان سیاسی مردم شریف و ساده دل ایران را فریب دادید ولی هنوز از گرد راه نرسیده بنای خوش خدمتی و تعظیم رو به قبله بیت رهبر را آغاز کردید و سخنان او را هر جا که می روید تکرار میکنید. نه تنها با صراحت تمام تقلب در انتخابات را رد کردید بلکه کابینه شما با بودن بازجویان و شکنجه گرانی همچون پور محمدی قانل بسی وحشتناک تر و مهیب تر از کابینه همان احمدی نژادی هست که شما و یارانتان او را امنیتی خطاب میکردید.

این اولین بار نبوده و نیست که شما به ملت ایران و به ویژه نسل جوان توهین کرده اید و خوش خدمتی خود را به رهبری و نظام ولایت فقیه ثابت نموده اید.در 18 تیر 78 خطاب به داشنجویان و یاران دبستانی ما گفتید : این دانشجویان پست از آن هستند که برانداز نامیده شوند و حکم حمله به کوی دانشگاه را به عنوان دبیر و نماینده خامنه ای در شورای امنیت ملی امضا نمودید.

شما نه تنها نتوانستید دو تن از کسانی را که طرفدارانشان از یاران شما بودند از حصر در بیاورید بلکه با بی شرمی خواستید که موسوی و کروبی و رهنورد بیایند و توبه کنند .

از این رو جای بسی خوشحالی دارد که همین ابتدای امر دست خود را برای ملت بزرگ ایران باز کردید و ملت را به مانند یار شریفتان سید محمد خاتمی که نقش بزرگی در فریب مردم داشت چندین سال معطل نکردید و از همين ابتدا آب پاکی را روی دست مردم ریختید که من بسی جنایتکار تر از هر کسی هستم که فکر میکنید و انتظاری از من نداشته باشید.

ما امضا کنندگان این نامه ضمن محکوم کردن سخنان و عملکرد شما اعلام میداریم که ما اردوکش خیابانی و اراذل و اوباش نبودیم بلکه ملتی متمدن بودیم که طبق اصل 27 خود همین قانون اساسی جمهوری اسلامی با سکوت و آرامش به تظاهرات آمدیم ولی به رگبار گلوله بسته شدیم چون چیزی را که شما و حکومت شما تحمل نمی کرد و نمی کند مدنیت و مسالمت آمیز بودن است و اعتدالگرایی شما نیز از سخنانتان ، از کابینه ننگینتان و از تمام عملکردتان مشخص شد.

ما بر این باور هستیم که در چارچوب این نظام آزادی و دمکراسی محقق نخواهد شد. برای رسیدن به فضای باز سیاسی ، نداشتن زندانی سیاسی ، ،سکولاریسم ، دمکراسی و انتخابات آزاد باید از این رژیم عبور نماییم.

رونوشت این نامه به رئیس پارلمان اروپا، وزرات امور خارجه امریکا و کانادا ارسال خواهد شد.
امضاء ۶۸ تن زندانیان سیاسی سابق و فعالان تبعیدی  جنبش سبز به ترتیب حروف البفا :

امیر آرتا ناظر فرد(آلمان)-ا سیروس (رضا )اشرفپور-میثم اسعدی(ترکیه)-محمدرضا آرین(ایتالیا)-جمشید امینی (آمریکا)- محسن باپیری(نروژ)کیارش بخشی(اندونزی)- مهیستان بختیاری(ترکیه)-هادی بابایی(ترکیه)-افسر پیر می (سوئیس)-فرخ پیرنیا(آمریکا)-فرهاد تالشی(انگلیس)-جواد موسوی(آلمان)-علی جلیلی(آلمان)- کیان جوادی(آلمان)-میثم جاسمی (آلمان)-آرمان چاروستایی(آلمان)- فرزاد حمیدی( آمریکا ) –  فرشید حشمتی (یونان)- بابک خسروی (انگلیس)- امید دانا(سوئد)-علی دشتستانی (سوئد)- ارسلان رحیمی (سوئد)- ایمان رضایی(آمریکا) -پریسا رفیعی(آلمان)- جلال رودگر(ایتالیا )- حسین رضایی (انگلیس)-حسین رفیعی(بلژیک)- رامین اکبری (آلمان)-مهران رحیمیان(آلمان)-میثم رودکی(ترکیه )- محمد زمانی(آلمان)-یوسف زیانی( (یونان)- سام سرابی(ترکیه)- بهرام سرایی(آلمان)- محمد سامری فرد(نروژ)- محمد سرتیپی(سوئد)-مرتضی سروریان(ارمنستان)-آرنوش شجاعی(سوئد)-کاوه صابری-میلاد صادقی(آلمان)-فرهاد عابدینی(آلمان)-مهدی غلامی(بلژیک)- افشین فروتن -میترا فتحی پور(سوئد)-حمید کاظمی(نروز)-کوروش اختریان(آلمان)- مریم کوثری(سوئد)- روحی لطیفی(نروژ)-مهرداد لهراسبی(آلمان)-امیر حسین معینی(آلمان)- ایمان موسوی(امریکا)-رویا قاسمی مزیدی (ترکیه)-هوشنگ قاسمی (هلند) طاهره مهدی زاده  (ترکیه)-کوشان ماد(آمریکا)- مجید میرزایی(ارمنستان)-منوچهر محمدی(امریکا)-مهرداد ماجدی( آمریکا ) – یارسان موسوی(ترکیه)- احسان نظم پژوه (المان)-آرش نوزری (آلمان)-احسان هگمتیان(کانادا)-جمشید بابایی(ترکیه)- پیام ونداد عظیمی(ترکیه)-هومن وزیری(هلند)-محسن یوسف نژاد(ترکیه)-یاور یزدان پرست(سوئیس) 

اسامی ۴۵ فعال برون مرزی پشتیبان این نامه به ترتیب حروف البفا:
سیروس اردلان-فریبا اعتماد-لیلا اوستا-منا اعظمی-مهین ارجمند- هما آریا-بهرام آبار-رادان آزاد-بهکام بختیاری-افشین پولادی- حامد تهرانی- حامد توحیدی فر-مهرداد تیموری-اصغر جودی-پرویز حدادی زاده- قربانعلی حسین نژاد- کوروش حقیقی- علی خلف زاده- امیر دوشوکی-دیوید درمنی-دکتر منوچهر رزم آرا-آرش رازی -کیان دخت رنجبر-مریم رضایی- هوشنگ رضایی- نیما زرتشت زاده- سعید شبانی- سعید قهرمانی- کتایون قاسمی-دکتر حسن کیان زاد- فرهمند کلایه- رکسانا گنجی- آرش مهدوی- آرین میرذوالفقاری-پری موسوی-جواد محمدی- رزیتا منطقی-سعید مهربُد-دکتر محمود مرادخانی- مهرداد ملک زاده- امير فرنودي-سحر نیکو- شهره ناطقی-موریس نعمتی- نوذر نوذری
bb_First_Frame

3 نظر برای “نامه سرگشاده 68 تن از زندانیان سیاسی سابق و فعالین دانشجویی خطاب به حسن روحانی

  1. درود امیدجان؛ یاد روزهای بازجویی‌های مشترکمان در مدرسۀ اوین، بخیر. تو بر خلاف بعضی‌ها، همۀ فشارهای بازجویی را تحمل کردی و کسی را لو ندادی. اما از زمانی که رفتی، و پس از دیدارت با احمد شهید (اگر اشتباه نکنم)، رَویه‌ات خیلی تغییر کرد. به هر رو، شیوۀ کار من در راه سربلندی ایران، با تو یکسان نیست. اما هنوز هم خیلی دوستت دارم. پیروز باشی

    1. درود مهرداد عزیزم تو نیز بسیار مقاوم بودی میدانم راهمان اندکی متفاوت است اما مهم این است که هر دو ایران را عاشقانه دوست داریم یادش به نیکی روزی که در بازجویی با یکدیگر سرود ای ایران خواندیم

  2. اقا امضاء من هم بزنید ته نامه راستی امضاء من شکل یک سبد که توش یک کلید افتاده است
    بعد زیرش این بنویسیید لعنت بر اصلاحاتتو خالی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s