سالگرد خیزش 28 امرداد و چماق مصدق الهی ها

Untitled 837

دوباره به سالگرد قیام مردمی 28 امرداد 1332 نزدیک میشویم و چماقداران مصدقی بساط تعزیه خوانی و سینه زنی شان براه می افتد.

اما سخنی کوتاه با آقایون هوادار مصدق دارم، آیا این نخست وزیر وقت نبود که در روز 25 امرداد اقدام به کودتا بر علیه شاه قانونی ایران کرد؟

آیا این مصدق نبود که بر خلاف قانون اساسی مجلس را منحل اعلام کرد؟

آیا این هواداران و چماقداران آقای مصدق نبودند که با عربده کشی به کف خیابانها آمدند و وسایل عمومی را تخریب کردند و در همان هنگام وقاحت را به جایی رساندند و تعرض به مجسمه رضا شاه نمودند؟

به شخصه  به دنبال نبش قبر تاریخی نمیباشم، اما نبایستی یادمان برود که نخستین بار ائتلاف سرخ و سیاه در همان کودتا زننده 25 امرداد رخ داد، که از ملی مذهبی گرفته تا توده ای پشت مصدق ایستادند و کمر به نابودی ایران عزیز تر از جانمان گرفتند، نبایستی یادمان برود رضا شاه در چه شرایطی قرداد نفت را با انگلیس بسته بود و در صورت عدم جنجال آقای مصدق قرداد نفت با انگلیس در سال 1335 پایان می یافت، اما با فتنه مصدق انگلیس از مفاد قرداد که آموزش مهندسان ایرانی بود طفره رفت و کشور به هرج و مرج کشیده شد.

حال 28 امرداد خیانت و یا اشتباه آقای مصدق بوده تمام شده است، اما هر ساله شاهد آن هستیم که هواداران ایشان هیت های عزداری راه انداخته و به دروغ قیام مردمی 28 امرداد تا به کودتا تعبیر میکنند، نمیدانم تا چه زمان آقایونی که از مصدق یک بت ساخته اند میخواهند به انتخاب ملت در 28 امرداد توهین کنند و به نادرستی از آن خیزش مردمی به عنوان کودتا نام ببرند.

در ذهن تاریخی ما جوانان همواره خواهد ماند ناکامی هواداران مصدق در سال 1332 باعث شد فاجعه 57، 25 سال به تعویق بی افتد و همان اتحادی که در سال 1332 بر علیه منافع ملی رخ داده بود در سال 57 به بار نشست و منجر به شورش و در نهایت به قدرت رسیدن آخوندها قرار گرفت.

ما جوانان هیچگاه یادمان نخواهد رفت، دولت نخست خمینی را تماما هواداران مصدق از جمله بازرگان در دست گرفتند و هم چنان حاضر به مماشات با رژیم اسلامی هستند، آری به شخصه در زندان های جمهوری اسلامی بویژه بند 350 اوین یادم می آید از مجاهدین خلق تا اصلاح طلب حکومتی تا جوجه کمونیستهای بی وطن و خود هواداران جبهه ملی از مصدق به نیکی یاد می کردند و در زندان به جای پرداختن به جنایات رژیم اسلامی کمر تخریب به دوران پرشکوه پهلوی بسته بودند.

آری به شخصه هیچگاه یادم نمیرود که از دهان این دوستان مصدقی واژه امام خمینی بارها خارج شد و هم چنان با افکار پوسیده خویش به دنبال مرگ بروسلی در 28 امرداد 1332 میگردند، اما آن حقیقتی که جوان امروز بایستی در یابد فهمیده و به دنبال راهش با قدرت پیش می رود.

خداوند ایران را از سه جریان حفظ کند، ولایت فقیه، کمونیست بی وطن، مصدق الهی 

نگارنده: امید دانا

6 نظر برای “سالگرد خیزش 28 امرداد و چماق مصدق الهی ها

 1. پاسخ به مقاله امید دانا در مورد کودتای ۲۸ مرداد

  جناب امید دانا

  جا داشت که در مقاله خود از شعبان جعفری یا همان شعبان بی‌ مخ هم تقدیر میکردید و نقش موثر ایشان را در این قیام ملی‌ مورد ستایش قرار می‌دادید.

  بی‌ درنگ شما و یارانتان فرزدان خلف همان شعبان بی‌ مخ‌ها هستید که جز چابلوسی و وطن فروشی و نوکری هنری در شما وجود ندارد.

  در پایان متذکر میشوم که جمهوری ننگین اسلامی حاصله حکومت استبدادی محمد رضا شاه و همان قیام ملی‌ یا بهتر بگویم کودتایی بود که منجر به سقوط دولت ملی‌ دکتر مصدق شد می‌باشد و شما نیز بر آنچه که امروز بر ملت ایران می‌گذرد سهیم و شریک هستید.

  پاینده ایران

  سیروس اردلان پاریس

  1. دوست گرامی جناب سیروس اردلان عزیز نخست بگویم من 29 سال بیشتر ندارم و برای باورهایم در ایران بارها به زندان رفته و پس از خروجم از ایران در عرض 30 روز اقامت دائم سوئد را دریافت کردم و ار آن روز تا کنون بیش از 14 ساعت در روز برای کشورم مبارزه میکنم
   اتفاقا امروز هر اتفاقی بر سر میهنمان میگذرد شما و دوستانتان شریک هستید به دلایل بسیار که بارها در نوشتارها و برنامه های تلویزیونی بیان کرده ام
   در ارتباط با شعبان جعفری بایستی بگویم زمانی که روشنفکران ما پشت خمینی نماز میخوانند بایستی به شعبان جعفرهای درود فرستاد که حداقل فتنه سرخ و سیاه را 25 سال به تعویق انداختند

 2. «دوباره به سالگرد قیام مردمی 28 امرداد 1332 نزدیک میشویم و چماقداران مصدقی بساط تعزیه خوانی و سینه زنی شان براه می افتد……»

  توجه شما را جلب میکنم به تعزیه خوانی های خائنین کودتاچی و تفاله های سلطنت طلب برای آنچه که «فتنه ٥٧» میخوانند. سالگرد کودتای ٢٨ مرداد با مشتی اراذل و اوباش کرایه ای و چماقداران و فواحش جنوب شهر، انهم با پولهای سیا و اینتلیجنت سرویس برای تمامی اقشار مردم، البته غیر از خائنین پهلوی چی، براستی روزی ننگین است، همانطور که سالروز اشغال فرانسه توسط هیتلر روزی دردناک برای فرانسویان است. تنها اعضای حکومت دست نشانده ویشی فرانسه بودند که نظری غیر از این داشتند.
  ضمنا دکتر مصدق نه چماقدار داشت و نه هیچ آدم با شعوری از چیزی به نام «چماقداران مصدقی» خبر دارد. اگر چماقدار میخواهید ببینید، پیشنهاد میکنم به عکسهای ان روز ننگین (٢٨ مرداد ١٣٣٢) نگاه کنید و تانک سواری چماقداران کرایه ای و فواحش جنوب شهر را به چشم خود ببینید. چماقداری ارازل و اوباش آریامهری با عربده های «جاوید شاه» برای به هم زدن تظاهرات مسالمت آمیز و تجمعات گروه های دموکراتیک، از فردای کودتای ٢٨ مرداد، به سبک الله اکبر گویان ولایی که دیگر جای گفتن ندارد و تاریخ دوری هم نیست و کسانی که انرژی سیاه را دیده اند، هنوز زنده اند و میتوانند شهادت دهند.

  «اما سخنی کوتاه با آقایون هوادار مصدق دارم، آیا این نخست وزیر وقت نبود که در روز 25 امرداد اقدام به کودتا بر علیه شاه قانونی ایران کرد؟
  آیا این مصدق نبود که بر خلاف قانون اساسی مجلس را منحل اعلام کرد؟

  آیا این هواداران و چماقداران آقای مصدق نبودند که با عربده کشی به کف خیابانها آمدند و وسایل عمومی را تخریب کردند و در همان هنگام وقاحت را به جایی رساندند و تعرض به مجسمه رضا شاه نمودند؟

  »

  پاسخ تمامی این ترهات را مرحوم دکتر مصدق در دفاعیاتش که در کتابی به همین نام جمع آوری شده داده است. ضمن آنکه مصدق یا هیچ مسولی حق جلوگیری از ابراز احساسات مردم نسبت به آدمکشان، دزدان و خائنین بالاخص دربار کثیف پهلوی را نداشته و ندارد. ابراز احساسات به حق مردم به مجسمه های دیکتاتور های وابسته پهلوی خلاف هیچ قانون انسانی نیست، تنها کیش شخصیت مشتی خائن و دزد حاکم بر کشور را لکه دار کرده است. این جماعت اساسا حق سو استفاده از بیت المال را برای ساخت مجسمه های دیکتاتور نداشته اند، چه رسد که حالا بابت خرابی این مظاهر سلطه بیگانه و نوکران آنها برای غارت کشور بخواهند عزای «تخریب اموال عمومی» بگیرند و بابتش سینه بزنند. اموال عمومی میلیونها جریب زمینهای حاصلخیز کشاورزی بود که بزور از صاحبانشان گرفته شد و ضمیمه اموال رضا قلدر گردید اموال عمومی، نفت ملت ایران بود که بیگانگان با گماشتن خاندان پهلوی بر ایران، ان را سالها غارت کردند. نفتی که مطابق قراداد انگلستان با رضا خان، قرار بود که تا سال ١٩٩٩ به ثمن بخس به جیب انگلستان برود و اگر نهضت ملی نفت به رهبری دکتر مصدق بود، این غارت همچنان ادامه میافت.

  » شخصه به دنبال نبش قبر تاریخی نمیباشم، اما نبایستی یادمان برود که نخستین بار ائتلاف سرخ و سیاه در همان کودتا زننده 25 امرداد رخ داد،»

  البته تاریخ و شهادتهای تاریخی چندان به نفع جریان متبوع شما نیستند بنابر این خیلی طبیعی و قابل درک است که به دنبال به فراموشی سپردن تاریخ هستید. بالاخص که تاکنون هم از تحریف تاریخ طرفی نبسته اید. چه اساسا در دنیای اینترنت جایی برای شعبده بازیهای بقایای شاه و شیخ هم باقی نمیماند. از محقق قلابی با مدرک دکترای قلابی گرفته تا تحریف وقایع و اسناد تاریخی همه را امتحان کرده اید و نتیجه ای هم نگرفته اید.
  اما حرفتان را راجع به آنچه که آنرا با اتحاد «ارتجاع سرخ و سیاه» توصیف کردیده اید، البته اگر اتحاد شاه و شیخ را با اتحاد موجودی موهوم به نام «ارتجاع سرخ و سیاه» عوض کنید، تا حدودی قبول دارم. در تکمیل ان هم باید اضافه نمایم که اتحاد دو ارتجاع شاه و شیخ نه تنها در ٢٥ مرداد، بلکه در کودتای ٢٨ مرداد و پس از انهم برای سرکوب گروه های مترقی ادامه یافت و دست آخر کار به تسلیم ارتش آریامهری به خمینی، بدستور آمریکا، رسید، تا مردم به جان آمده میهن را با سرکوبی خونین به خانه ها بفرستند.

  «حال 28 امرداد خیانت و یا اشتباه آقای مصدق بوده تمام شده است،»

  حکایت مرده ای که وقتی به ان رو بدهند، به کفنش هم رحم نمیکند. نمونه ای از «کمرویی» !!!! و «نجابت !!!! ذاتی» بقایای شاه. که اصلا بابت پنجاه سال خیانت شاهان پهلوی اصلا خم هم به آبروی مبارک نمیاورند.

  «ما جوانان هیچگاه یادمان نخواهد رفت، دولت نخست خمینی را تماما هواداران مصدق از جمله بازرگان در دست گرفتند»

  نمونه ای از مغلطه های آریامهری!! معلوم نیست که گوز چه ربطی به شقایق دارد!!!! گویا اشتباه یا خیانت برخی هواداران مصدق، کودتای خائنانه ٢٨ مرداد را توجیه میکند!!! گویا بسیاری از هواداران دکتر مصدق،از ایت الله کاشانی گرفته تا امثال دکتر بقایی، خود بعدها به کمپ کودتا چیان آریامهری نپیوستند!!!! خیلی جالب است که کسانی که از همکاری برخی هواداران دکتر مصدق با خمینی یاد میکنند و زیر علم ان سینه میزنند، یادشان میرود که بدون تسلیم ارتش آریامهری توسط سران ارتش به خمینی و بازسازی ساواک توسط بقایای ساواک آریامهری، اصلا امکان بازسازی استبداد و سلطه ارتجاع شیخ بر ایران وجود نداشت.

  «خداوند ایران را از سه جریان حفظ کند، ولایت فقیه، کمونیست بی وطن، مصدق الهی »

  شاه را یادت رفت که به ان اضافه کنی.

 3. omid danaye golam!didgahet darbarei kudetaye 32 vaqean noe!akhe tahala ma hamash mosadeqo mazlume unjarian mididim ama..nokte injas ke age mosadeq qasde sarnegunie shahanshahio dash benazdikane tondrosh mese dr.fatemi kekhastare sarnegunie havapeimaye shahe darhale farar bar faraze eraq shodebud,nemigof:mage tamume malekataye gharbi ke hokumateshun mashrute saltanatie moshkelate maro daran?moshkel dar dekhalate shahe ma darkare majlese!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s