آرمان نامه ای برای میهن سالاران

529535_297083157089907_964498578_n

وب سایت رسمی امید دانا_استاد امید عطایی فر پژوهشگر ایرانی برای سازمان میهن سالاری آرمان نامه ای نیرومند را نوشته است، از آن جایی که این آرمان نامه بسیار ژرف میباشد، اندیشه کردیم این آرمان نامه را تنها برای سازمان میهن سالاری اختصاص ندهیم و به گونه منتشر شود که هر ایرانی نژاده ای بتواند از آن استفاده کند.

باشد در راه ایران عزیزمان استوار بمانیم.

 

متن آرمان نامه میهن سالاران

 

بند 1/ به نام دیرین ترین سرزمین و بنیان گزار آبادانی (تمدن)، ایران بزرگ را در هر زمینه و پهنه ای پاس میداریم و زرتشت – کورش – فردوسی را اساسی ترین نمادهای میهنی به شمار می آوریم.

 

بند 2/ مرزهای میهن ما برابر است با پیشینه ی فلات ایران بزرگ؛ بنابراین مرزبندی های ساختگی را نمی پزیریم و به رسمیت نمی شناسیم. ما خواهان بازگشت سرزمینهای اشغال شده ی ایران به دامان مام میهن هستیم.

 

بند 3/ کشور بانی و مردم داری آرمانی، همانا شهریاری آریایی بوده است و نمونه برجسته اش فرمانروایی کورش بزرگ به شمار میرود.

 

بند 4/ با نگرش به ویژگیهای تاریخی، تیره ها و تبارهای مردمی، یورشهای همیشگی دشمنان، دشواریهای شهروندی و آموزشی، و سرانجام آسیبها و سرابهای مردم سالاری،ما از دیدگاه و فلسفه فرهنگی – سیاسی – اجتماعی «میهن سالاری» پشتیبانی میکنیم و آن را گسترش میدهیم.

 

بند 5/ میهن سالاری دربردارنده ی فرمانها و پندهایی پایدار از پایه گزاران و پاسداران ایران زمین است درباره ی: فراتر بودن کشور از کیش، و ارجمندتر بودن میهن نامیرا از مردم میرا. دودمانها و مردمان از پی هم می آیند و میروند، و این ایران است که جاودان میماند.

 

بند 6/ هیچ نسل، قوم، سلسله و نظام سیاسی را پروای آن نباید باشد که از اندرز بزرگان این مرز و بوم، سرپیچی کرده و ایران زمین را به رای و خواسته های کشورشکنانه دچار کنند. اگرچه برآمده از همه پرسی و نگرش همگانی باشد. میهن سالاری پادزهر قوم سالاری است.

 

بند 7/ کشور یکپارچه ی ایران از آن همه ی مردمانش بوده و هرگز به هوسهای اهریمنی و جدایی گری فریفتاران و میهن فروشان، گردن نخواهد نهاد. در این زمینه، رای بیشتر و خواست اکثریت، در کار نیست زیرا میهن آریایی ما میراث و امانت نیاکانیست که دست در دست هم، از هر گوشه و کنار ایران بزرگ نگاهبانی کردند.

 

بند8/ زبان پارسی پیوندگار و میانجی همه ی مردم ایران است و به هیچ قوم و تیره ای اختصاص ندارد. کسانی که به این زبان ملی و فراقومی پرخاش و ناسزا گویند، به دیده ی بزهکاران نگریسته خواهند شد. پاسداری و پالایش زبان پارسی از کردارهای ما میباشد.

 

بند 9/ میهن سالاری از شبیخونهای شبه روشنفکرانه به ویژه در پهنه ی فرهنگی، غافل و خاموش نمیماند و فهرستی سیاه از روشنفکرنمایان را ارایه خواهد داد. خطر کسانی که در جامه ی نویسنده و سراینده و هنرمند در میدان فرهنگی ـ اجتماعی جولان میدهند، بسی بدتر و زیانبارتر میباشد.

 

بند 10/ شاه نامه ی فردوسی به نام کتاب ملی و دفتر میهنی شناخته شده و در همه ی آیینهای ملی و قومی و فردی، بر خوان شادی یا سوگواری نهاده میشود. از برنامه های ما این است که هر ایرانی در خانه اش شاهنامه داشته و با آن، آشنا باشد.

2 نظر برای “آرمان نامه ای برای میهن سالاران

  1. melati k noghte derakhshani tu hal o ayandash nadashte bashe donbale on tu gozashtash migarde o delbaste o shifte gozashtash mishe o ba on zendgi mikone, khosh bashin ba gozashtatun

  2. با سلام-بوی تمامیت خواهی و تعفن از بردن نام فردوسی و اهریمن خواندن دگر اندیشان به غیر از فارسی زبان و به فارسی صحبت کردن و دین زرشت داشتن همه جا پر کرد .خداوند به شما عقل وبه سلیم اندیشان صبر دهد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s