آیا مردم ما دوباره فریب نخوردند

923455_284360161698433_297973674_n

 اینبار بازی بسیار زیبای از سوی خامنه‌ای به سمت و سوی ملت ایران رخ داد و مردم ساده ی ایران را کیش و مات کرد .

حتی اصلاح طلبان دیگر فکر نمی‌کردند که اینبار هم رئیس جمهور از سوی خامنه‌ای گزینش شده و در واقع انتصابات صورت گرفته !!!

چرا که اگر روحانی بر خلاف مسیر نظر ولایت فقیه بود طبیعتا گزینهٔ اوو نمی‌شد !و یا باید رده صلاحیت می‌‌شد و یا همانند کاندیدهای قبلی در سال ۸۸ در شمارش آرا تقلب می‌‌شد (زیرا خامنه‌ای در سال ۸۸ این گونه وارد وارد صحنه شد و توانست با شمارش تقلبی آرا فرد گزینش شده را مطابق میل و اراده خود بر تخت ریاست بنشاند.

اینبار نتوانست با این تاکتیک پیش برود چرا که با حملهٔ مردم روبرو میشد و اینبار با نقشه‌ای متفاوت کشید و بدون دخالت خود (به ظاهر) به میدان آمد و فقط با حرکت ۲ مهره و آن گونه که خود اراده کرده بود ملت را کیش و مات کرد، تا جایی‌ که نه تنها مردم ایران از این شکست ناراحت نشدند بلکه به سرور و پایکوبی هم نیز مشغول شدند .

و از آن جالبتر اینکه مردم تصور میکنند که با رای دادن به روحانی میتوانند از وی به عنوان اهرم در مقابله خامنه‌ای بهره برداری کنند. اما دریغ از اینکه باز به سیاست پشت پرده خامنه‌ای پی‌ نبردند .

خامنه‌ای از تمام کاندیدها خواست بود که قولی‌ را به مردم ندهند که نمیتوانند اجرا کنند به همین دلیل روحانی در توضیح برنامه‌های انتخاباتی به حل مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها اشاره کرد اما هیچگاه نسبت به اصلاحات سیاسی سخنی نگفت ،اما با ارائه رنگ بنفش به عنوان هم پیمانی خط خود را از رنگ و جنبش سبز جدا کرد!!!

خامنه‌ای با اینکه گزینه‌های دیگری همچون جلیلی ،ولایتی، رضایی ،…داشت اما روحانی را انتخاب کرد چرا که چهریِ بهتری و موجی به ظاهر آرامتر نسبت به بقیه افرادش در برابر مردم کشور و بخصوص جوامع آمریکایی‌ و اروپایی داشت و اکنون دیگر روحانی از طرف خامنه‌ای گزینش شده به عنوان رئیس جمهور تا وظیفه ریاست جمهوری را که همان حفظ منافع اسلامی است را به انجام برساند و بتواند این نفرت،عصبانیت،خشم و کینهٔ مردم را تا مقدار زیادی کاهش داده و تا حدی کشور را به ظاهر از لحاظ اقتصادی آرام کند تا بتواند از این طریق به اهداف ضد انسانی‌ خود برسد و مردم را سر جای خودشان بنشاند .
ماندانا ممتحن قلاتی

11 نظر برای “آیا مردم ما دوباره فریب نخوردند

 1. من نمیدونم این همه تحلیل گر و فیلسوف و سیاست مدار از کجا یهو پیدا میشن میشنید اون ور اب در رفاه کامل یه مشت چرندیات و تحلیل های بعد از عمل به خرد ملت میدین جمع کنین بابا اگه هر کسی دیگه هم میشد بازم ازین تحلیل های ابکب به خرد ملت میدادین

 2. متاسفانه مردم ایران در خواب طولانی به سر میبرند و شاید هم این خواب خوبی هست و نمیخواهند بیدار شوند.

  این رژیم راه مبارزه بدون سلاح را برای انتخابات با مردم وارد هست. بطوری که نزدیک انتخابات ، کشور مال مردم میشود و مردم حق انتخاب دارند و حتی مخالفین نظام هم میتوانند شرکت کنند و گشت ارشادی هم وجود ندارد ولی بعد از انتخابات،کشور متعلق به رهبری میشود و مردم حق انتخاب ندارند(حرف مصباح یزدی) و مردم چکاره هستند که انتخاب کنند و گشت ارشاد میاید و دوباره مخالفین به زندان و …….

  بعنوان مثال از اولین رئیس جمهوری که در زمان رهبری خامنه ای هست،رفسنجانی 8 سال بود و هرکاری خواست کرد و بعد رژیم از ترس اعتراض مردم خاتمی را آورد تا مردم کمی آزادی بگیرند و حکومتش را تمدید کند و بعد دیدند که با این روند آزادی شاید کنترل مردم از دستشان خارج شود،پس احمدی نژاد را آوردند و تا جایی که جان مردم به لبشان رسید و دوباره خامنه ای از ترس اینکه مبادا دوباره مردم اعتراض کنند،با ترفند و به خاطر اینکه در سال 88 تقلب معروف صورت گرفت،از پیش گفت من نظر به کسی ندارم و بعد نگاه مردم را به جلیلی انداخت تا همه فکر کنند جلیلی پیروز هست.بعد با ترفند همیشگی خودشان روحانی را پیروز انتخابات کردند تا مردم بگویند ما پیروز شدیم و نه رهبری و تقلبی صورت نگرفته و به خیالی که پیروز شدند،حکومت دوباره 8 سال تمدید شد.البته این که گفتم روحانی 8 سال،خوب مشخصه،چون تا الان همه رئیس جمهوریهای ایران 8 ساله بودند.(رفسنجانی،خاتمی،احمدی نژاد). و بعد دوباره کسی را میاورند تا مردم جانشان به لبشان برسد و بگویند دوباره تقلب و باز روز از نو و روزی از نو.

  با این ترفندها حکومت خودش را تمدید میکند و ما کشور و خودمان و نسل بعدی را ویران.

  متاسفانه نسل جدید که تحصیل کرده اند این تفکر را دارند و میگویند که،گذشتگان ما،بیسواد بودند و نفهمیدند و ما را بدبخت کردند(در صورتی که راه آنها را ادامه میدهند) و به گذشتگان خود فحاشی میکنند.

  حال سوال: اگر گذشتگان ما بیسواد بودند،چرا شما که تحصیل کرده اید این راه را ادامه میدهید؟

  چرا از خواب 34 ساله بیدار نمیشوید و این حکومت را تغییر نمیدهید؟

  اگر شما به گذشتگان ایراد میگیرید و فحاشی میکنید،آیا میدانید آینده گان ما هم میگویند،گذشتگان ما،ما را بدبخت کردند و به ما فحاشی میکنند؟

  پس بیدار شوید و آینده خود و نسل بعدی خودمان را ویران نکنیم و کشور را نجات بدهیم تا آینده گان بجای فحاشی،به ما دعا کنند.

 3. دوست عزيزواقعان اگراينطورباشه كه ميگي خيلي خوب منظورم اين كه اونوقت مردم با يك سياستمداركاركشته طرفند.
  بدون شك داستان بازي شطرنج وباگوريل شنيدي ، قضيه اي اصولگرها ازبالاتاپايين حتمان همينطور. اينها خيلي عقب افتاده ترازاينجوركلكهاوترفندهاهستند به عقيده اي من طيف اصولگرها مجبوربه عقب نشيني ميباشد سايه اي شوم جنگ رويه كوههاي البرزوزاگرس سنگيني ميكند

 4. تمام نظامهای بادشاهی دنیا در حال نابودیند تو هنوز اندر خم یک کوچه ای خیلی احمقی ولی فکر میکنی خیلی حالیته

 5. به نظر شما خامنه ای چطور میتوانست اجازه دهد گفتمان جنگ و مقاومت ( گفتمانی که حکومت از ابتدای انقلاب بر آن پافشلری کرده است) را در برابر گفتمان عقلانیت و مصالحه قرار داده و سپس خود اجازه دهد گفتمانی مخالف گفتمان حکومت پیروز میدان شود و این ادعا به میان آید که حکومت پس از سی و اندی سال تبلیغات در مورد حمایت و پشتوانه مردمی، اینک شکست خورده و حمایت مردمی خود را از دست داده است و ملت از جنگ و مقاومت خسته شده و خواستار مصالحه با دنیا هستند.

 6. ممنون ازديدگاهت خوشگله ولي بگم اين ملت ايران نه ساده اند و نه ساده دل اين جزاي ناسپاسي اين ملت است كه اين حكومت سفاك برانها حكومت ميكنه چطور اين ملت فرق سوپور شهرداري را با اينهمه عوام فريبي ميشناسند و بهش راي نميدهند ولي يه ملايي كه از دسته خامنه اي است رو نميشناسند و راي ميدهند؟ انتظار حكومت حضور اين ملت ظالم سر صندوق بود كه انهم رخ داد بقيه اش بي خيال
  مي بوسمت خوشگله

 7. در مثل مناقشه نیست! به کسی برنخوره!

  اصغر قاتل را همه می شناسند. او به دلیل تجاوز و قتل ده‌ها کودک و نوجوان به این لقب معروف شده بود.
  او در اغفال قربانیان خود مهارت زیادی داشت.

  نقل است که روزی اصغر قاتل نوجوانی را به قصدِ تجاوز به خانه‌ی خود کشانده بود ولی هر چه زبان بازی می کرد نوجوان مقاومت می کرد. بالاخره اصغر با زور از او خواست دلیل این مقاومت را بگوید و یا کشته خواهد شد. جوانک با ترس و لرز گفت: از ریختن آبرویم می ترسم اگر کسی مرا همراه تو ببیند به دلیل معروف بودن تو به بچه بازی ، خواهند فهمید که تو ترتیب مرا داده‌ای ودیگر آبرویی برایم نمی ماند.
  اصغر دستی به سبیل های پرپشت و از بناگوش در رفته ی خود کشید و لبخندی زد و گفت: باشه، تو بزار من کارمو بکنم بعد بشین رو شونه‌های من و باهم میریم تو کوی و برزن و تو جار بزن که تو ترتیب منو دادی!
  نوجوانک ساده دل نیز بعد از انجام کار تا مدت ها به هر جا که می‌رفت با شجاعت و افتخار می گفت که ترتیب اصغر بچه باز را داده است ولی هیچ گاه نخواست که نگاه های عاقل اندر سفیه و زمزمه های «عاقلان دانند!» دیگران را ببیند و بشنود.

  حالا هرکه رای به ولایت فقیه داده، نوش جانش ولی زشته جار نزنید و جشن نگیرید. عاقلان دانند که چه کسی انتخاب کرد!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s