چشم انداز رسیدن به قدرت جریانات چپ یعنی کره شمالی

به بهانه اتفاقات روز کارگر 2013 در شهر  استکهلم

936332_470812836324373_1120469986_n

جریانات چپ همواره خود را مدافع حق آزادی بیان می دانند، و پرچم دمکراسی خواهی را چماقی کردند برای باورهای دگر اندیش به ویژه نیروهای ناسیونالیست، تا بدین گونه باورهای پوسیده و خطرناک خویش را به کرسی قدرت بنشانند.

روز کارگر در شهر استکهلم عده ای از نیروهای ناسیونالیست که هوادار پادشاهی بودند با در دست داشتن پرچم شیروخورشید که نماد هویت ایرانی است، برای نشان دادن اهمیت مقوله ای به نام کارگر در تظاهراتی که بدین منظور در سوئد برگزار می شود، شرکت کردند.

حضور هواداران پادشاهی که به دعوت سازمان میهن سالاری گرد هم آمده بودند با اعتراضات شدید الحنی از سوی جریانات چپ به ویژه چپ های ایرانی مواجه شد.

در نخستین گام نیروهای پادشاهی را تهدید کردند که بایستی صحنه را خالی کنند اما با استقامت نیروهای پادشاهی، نیروهای چپ تصمیم به ضرب و شتم هواداران پادشاهی گرفتند، که خوشبختانه با حضور به موقع پلیس سوئد قائله ختم به خیر شد، و نیروهای پادشاهی تا آخر تظاهرات توانستند حضور داشته باشند و با شعارهای (کارگر حمایتت میکنیم _حمایت از کارگر بازگشت پادشاهی) از کارگران ایران پشتیبانی کنند.

Untitled 730شخصی که عینک زده از نیروهای چپ است که برای ضرب و شتم به نیروهای پادشاهی حمله ور شد که پلیس جلوی این شخص خاطی را گرفت

اما فارق از هر گونه گرایش سیاسی حذف دگر اندیش یکی از مقولات بسیار خطرناک فضای سیاسی ایران است، نداشتن تحمل دگر اندیش در فردای ایران میتواند بسیار خطرناک باشد.

همانگونه که اشاره کردم جریانات چپ در رادیو و تلویزیونهای خویش دم از آزادی بیان و حقوق جهان شمول بشر میزنند، اما در عمل به صورت فاشیستی با دگر اندیشان خویش برخورد میکنند، از این برخوردها من از جریان مذکور بارها دیده ام، به مانند تظاهرات 4 آگوست که به منظور مخالفت با اسلامگرایی برگزار شد و چپ ها در نقش مدافع یار دیرینه خویش یعنی اسلام پا به میدان جنگ گذاشتند و با افتخار با 3000 نفر به 50 تن که ما بودیم یورش آوردند، و با سنگ و چوب به جان ما افتادند، و در آخر با بی شرمی برای توجیه رفتار خشن خویش نام ما را فاشیست نهادند.

از این برخوردها در حکومتهای توتالیته به وضوح مشاهده میشود، به مانند حاکمیت ایران که به راحتی به مخالفین خودش انگ میزند و پس از آن دگراندیشانش را به میز محاکمه میکشاند، و یا در حکومتهایی به مانند کره شمالی که رهبری فردی دیکتاتور به نام  (کیم ایل سونگ) تمام صدای های مخالف را در کشورش خاموش کرده بود و هم اکنون پسر این فرد به نام (کیم جونگ ایل) از کره شمالی یک جهنم واقعی درست کرده است.

براستی چشم انداز به قدرت رسیدن نیروهای چپ در ایران با این رفتارهایشان به کجا خواهد رسید؟

برای نمونه خوشبختانه هنوز نیروهای چپ به قدرت سیاسی در ایران نرسیده اند و در رفتارهای خویش اندکی صادق نبودند که بروند در کشورهای کمونیستی زندگی کنند و همگی در کشورهای امپریالیستی در حال گذران زندگی خویش می باشند و در این کشورهای با وجود محترم شمردن حق آزادی بیان بارها ما نیروهای پادشاهی خواه را تهدید به ضرب شتم کردند (به مانند روز کارگر که در جلوی چشم همگان میخواستند شخص من را مورد ضرب شتم قرار دهند)

اگر اینان در فردای ایران به قدرت سیاسی برسند تکلیف ما پادشاهی خواهان و نیروهای میهنی چه میشود؟

براستی تکلیف آثار باستانی ایران با وجود کینه عمیقی که شوروی از فرهنگ ایران دارد چه میشود؟

میگویم شوروی برای اینکه نیروهای چپ ایرانی در روز کارگر با افتخار پرچم شوروی را در دستانشان داشتند و از استالین به نیکی یاد میکردند، به عکس زیر توجه بفرمایید:

DSC_7717

چشم انداز فردای ایران با جریانات چپ بسیار سیاه و تاریک میباشد اینان در استکهلم اگر توان داشتند بارها من به جوخه های اعدام به مانند عصر استالین سپرده میشدم.

بنابراین بایستی از هم اکنون اقدامی در خور کرد، در نخستین گام بایستی تمام گروهای سیاسی را مجبور به پذیرش باورمندی به دمکراسی در چارچوب بیانیه جهان شمول حقوق بشر و همه پیوست های آن نمود، و پس از آن رفتارهای نیروهای سیاسی را زیر نظر گرفت .

امیدوارم این چند خط نوشته باعث شود بزرگان جریانات چپ اندکی به خود بیایند و شاگردان این دیدگاه  سیاسی را تربیت کنند تا دیگر اینگونه گاف سیاسی ندهند زیرا ما نیز برای رسیدن ایران به دمکراسی جانمان را خواهیم داد و ایستادند در برابر چند نیروی رده دهم کمونیست در شهر استکهلم کار بسیار آسانی برای ما هست که در یکسال گذشته در تمام عرصه ها به اینان این مهم را نشان داده ایم، و هیچگاه صحنه را خالی نکرده ایم.

و باز هم امیدوارم اینان بدانند در کشورهای اروپایی دمکراسی مطلق وجود دارد و نمیتوانند آوای ما را خاموش کنند، پس بهتر این است به دمکراسی احترام گذاشته و بدان چیزی که میگویند عمل کنند و یا اینکه چهرهای راستین خویش را نشان دهند و به مانند اسطوره خویش جناب استالین بزنن به سیم آخر که اینگونه به مراتب با شرافت تر است تا زمانیکه بگویند ما دمکراتیم اما بخواهند دگر اندیش خویش را حذف نمایند.

نگارنده: امید دانا

ویدیو گزارش از روز کارگر و حمله جریانات چپ به پادشاهی خواهان

6 نظر برای “چشم انداز رسیدن به قدرت جریانات چپ یعنی کره شمالی

 1. کره شمالی هیچ ارتباطی با کمونیسم ندارد، جوچه در سال ۱۹۷۲ در قانون اساسی جدید کره شمالی، ایدئولوژی رسمی دولتی اعلام شد و هرگونه اشاره‌ای به مارکسیسم-لنینیسم و کمونیسم از قانون اساسی کره شمالی حذف شد.
  چین بعد از مائو به رویزیونیزم دچار شد و امروز پارتیزان های کمونیستی به شدت در چین با دولت چین درگیر هستند، و در شوروی استالین اولین دشمن کمونیزم نامیده شد زیرا استالین تمام کمونیست هارا کشت و سوسیال امپریالیزم را جایگزین سوسیالیزم لنین کرد، در کوبا و ونزوئلا فیدل کاسترو اعلام اصلاح طلبی کرد و چاوز به صراحت اعلام کرد به هیچ عنوان مارکسیست نیست.

 2. «»»»»با در دست داشتن پرچم شیروخورشید که نماد هویت ایرانی است»»»»»
  این نماد فعلا آلت دست سلطنت طلبان است و نماد واقعی هویت ایرانی تنها سه رنگ سفید و سبز و قرمز است ،

 3. این سطح سواد طرفداران سلطنت است! حقا که بزرگترین و مشهورترین نیروی وفادار به شما شعبون بی مخ بود. آخه بگو پشمالو تو اساسا فرق سوسیالیسم، کمونیسم و مارکسیسم را از هم تشخیص میدهی؟ آخه بگو نادان، فاشیسم که ذاتی سلطنت است و اینرا هر جوجه محصلی میداند. جریانات چپ فاشیست؟؟؟؟؟؟؟؟
  دانا؟ بعید میدانم حتی دو جلد کتاب موثق تاریخ ایران را تا اخر مطالعه کرده باشی. تمام نوشته ای این فرد کپیهیا دست چندمی از ویکیپدیا و ترکیب آنها با همدیگر است. این بابا در یادداشت دیگری حتی جرات نمی کند بنویسد ساختار سیاسی سوئد پارلمانتاریسی است که مهمترین سنت قانونی این مملکت سنت سوسیالیستی است.

  1. بسیار شادمان هستم که نوشتارهای من به قدری منطقی میباشد که شما به ناچار میگویی برای من نیستند و از جایی برداشت کردم اما از قدیم گفتن کمونیست بی وطن همه را به کیش خود میپندارد
   کپی بردای کار شما بی وطنان است

 4. دیگر اینکه آقای دانا شما نمی دانی یا بهتر خودت را به نادانی بزنی؟
  میدانی که در سنت آکسیونهای اعتراضی سوئد، از آنجایی که تمام برنامه ها با اکثریت سوسیالیست و آنارشیست برگزار می شود، پلیس وظیفه دارد تا راسیستها و فاشیستها را محاصره کند؟ خوب است خودت داری اعتراف میکنی که پلیس فقط شما را اسکورت میکرد. میدانی معنی این چیست؟ یعنی پلیس به عنوان نیروی خطرناک شما را محاصره میکند تا باعث ناراحتی اعصاب مردم نشوید. چون سابقه شما سابقه کوره های آدم سوزی است.
  شما میدانید حکومت پهلوی چند بار از سوی عفو بین الملل و سازمانهای حقوق بشری به عنوان نقیض حقوق انسانها در سازمان های بین المللی محکوم شده است؟ شما میدانید که یکی از بزرگترین جنبشهای اعتراضی تاریخ معاصر المان در اعتراض به سفر محمد رضا پهلوی به برلین و در مخالفت با سفر یک راسیست شکل گرفته است. سرتان را از زیر برف بیرون کنید به جای آنکه خودت را شبیه مجسمه های سنگی تخت جمشید درست کنی که تازه آنها هم اثر دست هنرمندان یونانی است نه پارسی.

  1. کمونیست بی وطن استالین پرست یک روده راست در وجودش یافت نمیشود
   چند تا ارازل اوباش وحشی قرمز پوش به من حمله ور شدند و پلیس دخالت کرد و گوششان را گرفت پرتشان کرد بین بی وطنان دیگر
   من یکی شما بی وطنان را در این کشور آدم میکنم تا به دمکراسی احترام بگذارید حالا خواهی دید حریف من نمیشوید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s