وقاحت جمهوری اسلامی در استانه انتخابات

download (15)

نزدیک به دوماه و اندی دیگر انتخابات یا همان انتصابات برگزار می شود.برخی خبرها حاکی ازاین است که اقای رفسنجانی ،خاتمی و دیگر اصلاح طلبان در خصوص چانه زنی با حکومت برای رسیدن به قدرت هیچ ابایی ندارند.چرا که این افراد از جنس حکومتی هستند ،که نه اخلاق حاکم است و نه ساختار درستی به لحاظ سیاسی ،پلورالیسم، اجتماعی و اقتصادی حکم فرماست. هدف این افراد نجات این حکومت است ،نه دفاع از حقوق مردم.بلکه توقع من از مردمی است که مراقب باشند مجددا فریب این افراد را نخورند و عده ایی هم تنور انتخابات پیش رو را به نفع این حکومت گرم ننمایند.

1-ارش حسن نیا از رادیو فردا گزارش می دهد «خاتمی بیاید. خاتمی بیاید که چه کند؟»؛ «خاتمی نیاید. اگر خاتمی نیاید چه می‌شود؟»

آن‌ها که نگاهی به عرصه سیاست در ایران دارند، این روز‌ها این پرسش‌ها را از خودشان و دیگران می‌پرسند و پاسخ‌هایی متفاوت می‌شنوند. در آخرین هفته سال ۱۳۹۱، ۹۱ نفر از وزیران سابق، نمایندگان دوره‌های پیشین مجلس و فعالان سیاسی و فرهنگی در نامه‌ای سرگشاده به محمد خاتمی، خواستار نامزدی رییس‌جمهوری پیشین ایران در انتخابات آینده برای برون رفت از وضعیت کنونی شدند. پس از درخواست آن ۹۱ نفر، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در نامه‌ای به محمد خاتمی از او درخواست کرد تا در انتخابات سال آینده نامزد شود.

پیش از این‌ها مصطفی تاجزاده، زندانی سیاسی- عقیدتی و عضو ارشد جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از زندان با نوشتن نامه‌ای تاکید کرده بود که خاتمی باید نامزد شود. آقای تاجزاده در تحلیل خود با اشاره به «افزایش مقبولیت و محبوبیت» آقای خاتمی نوشته بود که اقتدارگرایان از این افزایش مقبولیت و محبوبیت عصبانی هستند.

بر اساس گزارش‌ها، ۹۱ نفر از وزیران سابق، نمایندگان دوره‌های پیشین مجلس و فعالان سیاسی و فرهنگی در نامه‌ای سرگشاده به محمد خاتمی که روز شنبه ۲۶ اسفند منتشر شد، خواستار نامزدی رئیس جمهور سابق ایران در انتخابات آینده برای برون‌رفت از وضعیت کنونی شده‌اند. این گروه در نامه خود نوشته‌اند: «متأسفانه رنج مردمان، دشواری ‌های ناشی از سوء نیت بدخواهان و سوء تدبیر بخشی از مسؤولان، کشور را در وضعیتی قرار داده که ادامه آن سبب نگرانی دلسوزان از هر جناح شده است».

در همین حال گزارش‌هایی نیز درباره دعوت گروهی از اصلاح‌طلبان در داخل ایران از محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی، دو رئیس جمهور سابق ایران، برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری منتشر شده است. پیش از این روزنامه‌های شرق و جهان صنعت از قول محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس و از چهره‌های عمده اصول‌گرا، نوشته بودند که اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در نظرسنجی‌های انتخاباتی پیشتاز هستند.

سوالی که پیش می اید این است که چرا رادیو فردا مبلغ دیدگاه این جناح هست و تریبون در اختیار کسانی است که به گفته خودشان در این حکومت با وجود ولایت فقیه و قانون اساسی موجود هیچ کاری نمی توانند انجام دهند و در عمل تدارکاتچی هستند.اظهارات این افراد و دیگر مسئولین این حکومت و حتی طرفداران رحیم مشایی با گفتن و شعار انتخاباتی بهار می اید گویای وقاحت کامل این حکومت در استانه انتخابات است.

براستی معنی وقاحت و حیا چیست. حیا » در لغت به مفهوم شرمساری و خجالت است و اساسا یکی از صفاتی است که اگر در وجود کسی نباشد تاثیر مثبتی بر روند یک جامعه ندارد ،كه در مقابل آن « وقاحت » و بی شرمی قرار دارد. حیا شرمی است برخاسته از ادراک خوبی‌ها و بدیهای اختیاری ، که معمولا اگر کار منفی از کسی میبینی شاید بگویید حیا کن! ، وقاحت یعنی بی حیا و بی شرم بودن. یا به قول سعدی که می گوید، اسب فصاحت در میدان وقاحت جهانید، انسان را به یاد رفتار حاکمان جمهوری اسلامی می اندازد.دیروز داشتم پیام نوروزی مادر ستار بهشتی را می دیدم .مادری عزیز، که فرزند ازادی خواهش را برای مبارزه با این حکومت از دست داده است وی ابرازمی نمود که هیچ یک از مسئولین این حکومت توتالیتر به دیدن او نیامده اند.حال در استانه انتخابات همه دلسوز مردم و مدافع حقوق انها شده اند.گریه های مادر ستار پیام های زیادی داشت .

اول اینکه وقاحت حکومت اسلامی را ثابت می کند و دوم نشان می دهد که مادر ستارو مادران دیگر برای از دست دادن عزیزشان در این سی و چهار سال چه رنج ها کشیده اند.اری خمینی که بنیانگذار این حکومت با برخی گروها و سازمانها بودند، در بدو رسیدن به قدرت گفت : به اینهایی که از دموکراسی حرف میزنند،گوش ندهید.اینها با اسلام مخالفند.ما قلم های اینها را که از ملی و دموکراسی ،حرف میزنند می شکنیم.از همان اول همه چیز با وقاحت شروع شد.

حذف دگراندیشان و ترور انان شروع شد.مگر خمینی از همان اول نگفت که اینها از یهودیان بنی قرظیه هم بدترند، و همه باید اعدام شوند.مگر نگفت ما به اذن الله و امر الله سرکوبشان میکنیم.ایا در این سی وچهار سال بی شرمی را از این حکومت ندیده ایم?ایا مردم به استقلال و ازادی رسیدند? امروز هم، می بینیم که عده ایی بدون شرم و عذرخواهی از مردم می خواهند، که در انتخابات و یا همان انتصابات این حکومت شرکت نمایند،و در داخل و خارج از کشور مبلغانی هم دارند تا مشروعیتی برای سرکوب و چپاول بیشتر بوجود اید.

ایا این همه رانت و دزدی و چپاول ثروت ملی در این دولتها کافی نیست ، که باز باید وارد پازل انتخابات و عمر این حکومت شد?

امروز اقای خامنه ایی، رفسنجانی، خاتمی و افرادی که ماله کشان این جماعت برای کسب پول و قدرت در داخل و خارج از کشور هستند بدانند که وقاحت انان از سوی مردم و مادرانی که فرزندان خود را در این حکومت از دست دادند بخشودنی نیست.ایا امروز به حقوق اولیه مردم توهین نمی شود?

ایا گریه های مادر ستار بهشتی باعث ندامت شما نشد ?در کدامین دولت ،در این حکومت مردم رنگ و بوی ازادی و پیشرفت را لمس نموده اند!مردم باید از خودشان بپرسند در دنیای امروز با این همه پشتوانه فرهنگی و ملی در کجا و چه رتبه ایی در سطح جهان ایستاده اند! هرروز در ایران ۳۸۱ زوج از یکدیگر طلاق می‏‌گیرند ایا این فاجعه نیست?

به نقل از خبرگزاری تابناک (گزارش بانک مرکزی ایران) در سال ۱۳۸۹، ۲۲٫۵ درصد از خانواده‌های ایران بدون فرد شاغل، ۵۵٫۴ درصد دارای ۱ فرد شاغل، ۲٫۱۷ درصد دو فرد شاغل و ۴٫۹ درصد دارای ۲ و بیشتر فرد شاغل بوده‌اند. در عین حال در سال ۱۳۹۰، ۸۰۰٬۰۰۰ فرصت شغلی از دست رفته که معادل ۱۸ میلیارد دلار تولید بوده‌است.ایا این جای نگرانی ندارد.امار معتادین در ایران به مرز شش میلیون نفر رسیده است ایا این امار تکان دهنده نیست?گزارشگران بدون مرز بارها اعلام کرده اند ايران به بزرگترين زندان برای خبرنگاران در جهان مبدل شده است ،ایا این وقاحت حکومت را نشان نمی دهد. به گفته دکتر جعفر بوالهری- رئیس انستیتو روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سالانه ٦٠ هزار نفر در ایران دست به خودکشی می‌زنند.ایا از خود میپرسیم که دلیل این همه خودکشی در ایران چیست?

به گزارش بهار نیوز موثق ترین آمار تصادفات رانندگی در کشور از کشته شدن ۱۴۰ هزار و ۹۳۳ شهروند طی ۷ سال گذشته (از ابتدای ۷۷ تا انتهای ۸۳ ) حکایت دارد و این در حالی است که وقوع این حوادث بیش از ۱۲ میلیون مصدوم و ۵۰۰ هزار معلول مادام العمر بر جای گذارده است .سالانه بیش از بیست هزار نفر بدلیل نبود جاده های استاندارد و فرهنگ رانندگی در جاده های ایران کشته می شوند.امروز حکومت جمهوری اسلامی به چه چیزی می خواهد افتخار کند?

به سرکوبها و زندانی کردن افراد دگراندیش و تاثیر گذاریا به مصیبت های وارده به مردم ایران!حتی فرار سرمایه ها و مغزها از ایران در این سالها افزایش پیدا کرده است .فرار از دست حاکمانی که با وقاحت با مردم خود برخورد می کنندو حامی تروریسم بیت المللی هستند.

امروز وظیفه ماست که با نزدیک شدن به انتخابات نمایشی در ایران به مردم بگوییم که فریب این جماعت را نخورند?همیشه در پروسه انتخابات کسی را در مقابل اقای خامنه ایی می گذارند که بگویند این طرفدار مردم است تا بتوانند با این طرفند مردم را به پای صندوق رای بکشانند و در پایان رای گیری که همیشه با تقلب همراه بوده است ،همین اقای خامنه ایی ،از حضور پر شور مردم مشروعیت می گیرد و همین موضوع تا اکنون باعث تداوم تبعیض در ایران شده است.

امروز روز تبلیغ تحریم انتخابات است و این وظیفه همه الیت جامعه و روشنفکران از طریق رسانه هاست.بیاییم همه با هم با عدم حضور خود در انتخابات به وقاحت این حکومت در استانه انتخابات پایان دهیم.چه هاشمی باشد و چه خاتمی یا رحیم مشایی و یا هر کس دیگر، این حکومت باید برود.

محمد زمانی روزنامه نگار و فعال سیاسی

منبع ..1 http://www.radiofarda.com/content/b22_khatami_candidacy_difficult_deci…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s