آیا خامنه ایی برای حفظ رژیم جام زهر را خواهد نوشید؟!

download (19)به نظر می رسد که نوشیدن جام زهر کم کم تبدیل به یک سنت دایمی بین رهبران حکومت اسلام شود!

خمینی که تا چند روز قبل از قبول قطعنامه 598 شورای امنیت ، مدام از ادامه جنگ و شکست صدام سخن می راند به ناگاه با تغییر موضع ترجیح داد جام زهر را بنوشد و زود تر از صدام غزل خداحافظی را بخواند!

خامنه ایی که از سال 84 تصمیم به حذف کامل اصلاح طلبان از صحنه سیاسی کشور گرفته است این دشمنی را از سال 88 بصورت آشکار اعلام کرد.

کینه و دشمنی خامنه ایی با اصلاح طلبان حتی با آشکار شدن بی کفایتیو عدم التزام دولت دهم به ولایت فقیه نیز فروکش نکرده و بارها در محافل خصوصی و عمومی مخالفت خود را از حضور مجدد این طیف سیاسی در صحنه انتخابات عنوان نموده است.

اگر کارنامه و عملکرد طیف اصلاح طلب حکومت اسلامی را به دقت مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که رهبران این طیف سیاسی بوده اند که توانسته اند جمهوری اسلامی را تا به امروز از سقوط و فروپاشی مصون نگه داشته و کشتی نظام را امواج سهمگین حوادث به سلامت عبور دهند!

از سال 76 تا 84 علی رغم مطالبات و خواسته های به حق مردم که نیازمند اصلاحات ساختاری در جمهوری اسلامی بودند ، خاتمی بدون توجه به افکار عمومی و امیدی که آحاد ملت به او داشتند نه تنها به هیچ یک از شعارهای خود عمل نکرد ، بلکه با عقب نشینی و انفعال ذاتی خود هر روز سنگری از سنگر اصلاحات را در اختیار طرفداران ولایت مطلقه قرار می داد! این رفتار خاتمی را حتی در زمان ترور معاون خود و کتک زدن و زندانی کردن وزرای او نیز می توان دید!

مطرح کردن بحث های فلسفی و انحراف اذهان بین المللی از آنچه که در ایران می گذشت نیز از کمک هایی بود که جناح اصلاح طلب به حکومت اسلامی کرد تا حداقل به مدت 8 سال از زیر بار فشارهای بین المللی به راحتی خلاص شود.

در حال حاضر و با بن بست کامل رژیم اسلامی چه در داخل کشور و چه در جامعه بین المللی ، تنها راه پیش روی خامنه ایی برای خروج از این بحران ، اجازه ورود مجدد این طیف سیاسی به بازی های انتخاباتی است تا با انتخاب یک چهره موجه ، اذهان داخلی و بین المللی را از مشکلات اساسی منحرف ساخته و زمان کافی برای حکومت پوسیده اسلامی خریداری کند!

حال خامنه ایی در دو راهی فروپاشی کامل جمهوری اسلامی و یا خوردن جام زهر پذیرش مجدد اصلاح طلبان قرار دارد! عقب نشینی او از قدرت مطلقه و تایید اصلاح طلبان تا چه حد در بین طرفداران او می تواند واکنش منفی در پی داشته باشد ، انتخابی است که در آینده نتایج آن قابل مشاهده خواهد بود.

نگارنده: شاهین شعبانی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s