میهن سالاری به زبان ساده – بخش دوم

download (30)

سایت رسمی امید دانا_استاد امید عطایی فر پژوهشگر فرهنگ و تاریخ و فلسفه ایران در باب مکتب میهن سالاری کوشش های فراوانی نموده اند، در ارتباط با مکتب میهن سالاری از ایشان نوشتارهای زیادی منتشر شده است، در این بخش بخش دوم نوشتار ایشان در باب میهن سالاری به زبان ساده در فیس بوک ایشان منتشر شده است .</strong>

پیشتر بخش نخست نوشتار پیش رو از طریق همین پایگاه منتشر شده است: لینک میهن سالاری به زبان ساده (بخش نخست)

متن کامل نوشتار تازه ایشان به شرح زیر است:

10- درباره میهن و کشورمان این سخنان را با آب طلا باید نوشت:

از ایران جز آزاده هرگز نخاست. (اسدی توسی)

معنی ایرانشهر: شهر نیکان است…این اقلیم شریف از دیگر اقلیمها برتر است…نخبه و اشرف نقاط زمین است. (مسعودی: التنبیه و الاشراف)

این تربت [خاک ایران] را ایزد تبارک و تعالا بر همه جهان، فضل نهاد؛ این دیار و اهل او محترم بوده اند. (گردیزی: زین الاخبار)

چو ایران،جهان آفرین، نآفرید. (ایرانشاه: بهمن نامه)

همه عالم تن است و ایران دل (نظامی گنجوی)

درود بر فر کیانی. درود بر ایران ویج. (هرمزد یشت)

فروهر کیومرس پاک را میستاییم. نخستین کسی که به گفته و آموزه اهورا مزدا گوش فرا داد و از او نژاد آریایی و ایران زمین، پدید آمد. (فروردین یشت)

به خشنودی فره‌ی ایرانی مزدا آفریده. فره‌ی ایرانی، توانا و فرهمند است. خِرد نیک و دارایی خوب میبخشد. فره‌ی ایرانی اهریمن و دشمن را در هم میشکند. خشکسالی و یخبندان، آز و تنبلی را به دور میراند. فره‌ی ایرانی، سرزمینهای ستیزه‌گر انیرانی را درهم میکوبد. (اشتاد یشت)

اهورامزدا این سرزمین را از دروغ و دشمن و خشکسالی به دور دارد. (داریوش بزرگ)

از این هفت کشور، ایرانشهر، بزرگوارتر است به هر هنری. (مقدمه شاهنامه ابومنصوری)

11- فردوسی میفرماید: همه سر به سر تن به کشتن دهیم، از آن به که کشور به دشمن دهیم… یعنی همه باید از یکپارچگی و قلمرو میهنمان پدافند کنیم نه انکه بنشینیم و ببینیم که روس و انگلیس با تکه تکه کردن ایران بزرگ، کشورکهایی جعلی و ساختگی پدیدار کنند. سپس در این سرزمینهای متعلق به ایران، همه پرسی و مردمسالاری باشد و برای خودشان رییس جمهور و دیگر مقامها و نهادها را برگزینند.!!

12- ابرمرد تاریخ ایران و جهان کورش بزرگ میفرماید:

* برایم ناپزیرفتنیست که نیکان و دلیران، با مردم دون و زبون یکسان و برابر باشند.

* هیچ سامانی استوار نیست اگر باشندگانش تبهکار باشند. پس چه بهتر که خانه ای تهی باشد تا انکه کاشانه ی خودفروشان شود و از هم بپاشد.

{منم کورش شاه جهان/ به کوشش: امید عطایی فرد}

به فرموده شاهنشاهمان میهن مهمتر از مردم فرومایه اش میباشد. و چه نیکوست که سراسر این مردم از این خاک پاک زدوده شوند. و نیز نباید میهن پرستان و میهن فروشان از حق رای برابر برخوردار باشند. به ویژه که ایشان در بخش دیگری از گفتارشان میگویند:

* بسا بی مایگان و دونان هواداران بیشتری دارند و فساد چه آسان و چشمگیر، بسی دلها را به تندی میگشاید. اما پاکان و فرزانگان پیوسته دچار دشواری هایند و در کشاندن دیگران چیره دستی چندانی ندارند.

هشدار کورش بزرگ یاداور آژیرهای روشنفکران و جامعه شناسان غربیست که دموکراسی هایشان را بازیچه پول سالاران و زورسالاران میدانند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s