ما مردم هستیم، آقای علیرضا نوریزداه پاسخ دهید

علیرضا نوریزاده

در روز جمعه 25 اسپندماه برابر با 16 مارس آقای نوریزاده در برابر پرسشهای کنشگران سیاسی مبنی بر شفاف سازی منابع مالی تلویزیونشان اظهار داشتند تنها به مردم ایران پاسخگو میباشند.

حال آقای نوریزاده ما مردم ایران هستیم پاسخ دهید.

در چند وقت اخیر یک صدای دیگر به صداهای رنگارنگ تلویزیونهای خارج از ایران افزوده شد، که بنا به کارشناسان مسائل ایران یکی از عوامل عدم موفقیت اپوزسیون ایران همین تلویزیونها بی شمار میباشند، که مردم ایران را دچار تردید کرده اند.

فرق تلویزیون تازه تاسیس با تلویزیونهای سنتی پیشین حساسیتی است که نسبت به مدیر این تی وی از سوی کنشگران سیاسی و مردم وجود دارد.

مدیر تلویزیون تازه تاسیس به نام (ایران فردا) شخصی نیست جز علیرضا نوریزاده، خبرنگاری که در کارنامه چهل ساله خودش لکه های سیاه زیادی دیده می شود، به مانند: نوشتن نامه فدایت شوم به آقای خمینی، گرفتن پولهای آنچنانی از سوی عربستان که در بعضی موارد اثبات شده است، ارتباط با اشخاص مشکوک به مانند مدحی، تایید کردن رفتارهای عبدلمالک ریگی در امر کارهای تروریستی که حتا به سربازان بی گناه رحمی نکرد، و البته فیلم معروفی که اینقدر زشت و زننده است از بازگو کردن و لینک دادن آن فیلم حذر میکنم، اما یکی از اهمیت هایی که آن فیلم داشت این بود که فارغ از اینکه آن فیلم چگونه بیرون آمد و چه کسانی پشت صحنه بودند این بود که روحیات و رفتارهای علیرضا نوریزاده را به نمایش گذاشت.

از آن سال که فیلم عشق بازی آقای نوریزاده را در مابین برنامه تلویزیونی خود ایشان روی داد را دیدم، هر زمان که آقای نوریزاده در تلویزیون گفتگو میکنند با خود می گویم، نکند پس از این برنامه و تفسیر سیاسی آقای خبرنگار که با بینندگان در میان میگذارند، فیلشان یاد هندوستان کند و یک فیلم دیگر با آن ادبیات سخیف بیرون بیاید.

بگذریم برویم به اصل مطلب

جناب نوریزاده در برنامه پنجره رو به خانه پدری ( شما بخوانید رو به عربستان) گفتند در تلویزیونی که تحت مدیریت ایشان هست همه چیز شفاف و بدون پرده بازگو می شود و ریز ریز مسائل مالی تلویزیون را برای مردم روشن میکنند و تمام امور تلویزیون را در معرض عموم قرار می دهند.

اما بر خلاف سخن آقای خبرنگار، تا کنون هیچگونه شفافیتی در ارتباط با مسائل مالی تلویزیون تحت مدیریت ایشان و دلایل عدم استفاده از پرچم شیروخورشید نشان در استدیو پخش مشاهده نکردیم.

هنوز دو هفته از راه اندازی تلویزیون ایران فردا نمیگذرد، که جناب نوریزاده زیر تمام حرفهایشان مبنی بر شفافیت مالی زده اند، و می گویند:

(منابع مالی تلویزیون من راضی نیستند معرفی شوند)

در ارتباط با عدم استفاده از پرچم شیروخورشید اظهار می کنند، استدیو به گونه ای طراحی شده است که نمیشود از پرچم ایران استفاده کرد، و پس از آن اینگونه اظهار فضل می نمایند، که پرچم در دل من است.

 به تازگی مدیر تلویزیون کانال یک، جناب شهرام همایون پرسشهای منطقی در ارتباط با آقای خبرنگار مطرح کردند ( گرچه بماند خود آقای شهرام همایون تا دیروز بهترین ساعات تلویزیونش را به برنامه این خبرنگار داده بود)

جناب همایون از آقای نوریزاده پرسیدند:

به چه دلیل شما منابع مالی خودتان را نمیگوید و چرا با صراحت از دلایل عدم استفاده از پرچم شیروخورشید سخن به میان نمی آورید.

پس از پرسشهای منطقی آقای همایون ، علیرضا نوریزاده در برنامه شنبه شب خودش واکنش نشان داد و خطاب به آقای همایون گفتند:

( من به شما نبایستی پاسخ بدهم و هر زمان مردم از من خواستند که پول تلویزیون را از کجا آوردم پاسخگو میباشم.)

حال پرسشهایی از آقای نوریزاده باقی می ماند.

آیا آقای نوریزاده این همه سروصدا را در فضای مجازی نمیبینند؟

آیا شما خبر ندارید که این مردم هستند که میخواهند بدانند، شما پول تلویزیون را از کجا می آورید؟

آیا این پرسش مردم در این چند وقت نبوده که چرا از پرچم ایران استفاده نمی کنید؟

براستی جناب نوریزاده مردم را چه فرض کردید که میگوید دکور استدیو به گونه ای طراحی شده است که نمیشود از پرچم شیروخورشید استفاده کنیم!!!

بگذریم به صراحت من به عنوان یک کنشگر سیاسی و فرهنگی و یک وبلاگ نویس و برنامه ساز تلویزیونی که تا کنون برعکس آقای نوریزاده هزینه های سنگینی پرداخت نمودم از آقای خبرنگار میخواهم، شفاف و روشن به ما مردم پاسخ دهند که منابع مالی تلویزیون ایشان را چه جریان و یا کشوری تامین میکند و به چه علت از پرچم شیروخورشید استفاده نمیکنند.

جناب نوریزاده در انتظار پاسخ شما هستیم

نگارنده: امید دانا

16 نظر برای “ما مردم هستیم، آقای علیرضا نوریزداه پاسخ دهید

 1. من اصلن نمی دونم واقعیت چیه ولی ادبیات شما تو این متن و پرداختن به حواشی از شما وهدفتون ایجاد شبهه می کنه

 2. دوست عزیز، پرچم نماد اتحاد و وحدت و همبستگی یک ملت است. با توجه به سابقه گذشته اکنون این نماد وحدت ملت ایران پرچم سه رنگ بدون نماد مشخص است. با هر نمادی این اتحاد خدشه دار می شود.
  بهتر است فعلا تا روز آزادی ایران پرچم سه رنگ بدون نشان خاص(فعلا بعضا موقتا کلمه فارسی یا لاتین ایران یا نقشه ایران می تواند بر روی آن حک شود) نماد اتحاد تمامی مخالفان حکومتی خواهد بود که نماد الله بر وسط این پرچم نقش بسته است.
  بهتر است در تمامی اعتراضات و مسابقات ورزشی و … با پرچم سه رنگ بدون نماد مشخص حاضر شویم.
  در فردای آزادی مردم خود در رفراندومی راجع به نماد قابل حک بر پرچم تصمیم خواهند گرفت.
  دوست عزیز من خودم با آرم شیر و خورشید مشکلی ندارم.
  ما احساس شما را درک می کنیم امیدوارم شما نیز احساس مردمی را که در داخل ایران هستیم درک کنید. نیاز شدید امروز ما اتحاد است با دشمنی مشترک به نام استبداد جمهوری اسلامی.
  فرصتهای این اتحاد را با بحث بر روی اختلافات که آرم پرچم می تواند یک نمونه آن باشد هدر ندهیم. فعلا نماد اتحاد سه رنگ است و بس.

 3. parchame shiro khorshid hich rabti be shahanshahi nadare namade in mamlekate va bayad tu parcham bashe … hala un shamshiro zamane mashrute mizaran tu daste shire ta akhundaye kasif va lajan khafe khun begiran ya un tajo badan mizaran baraye namade shahanshahi … shiro khorshid namade mamlekate mast va bayad tu parcham bashe

 4. من ایشان (آقای نوریزاده) را از سال 1997 می شناسم.
  در سیاست انعطاف پذیر ند. اگر لازم بوده، همراه با مردم از آقایان خاتمی و یا موسوی
  حمایت کردند.ولی به دنبال برگشت به عصر طلایی امام ! نبودند.
  ولی همیشه مخالف شدید رژیم ولایت جهل و جور بودند.
  الان زمان اتحاد هست. دامن زدن به مسایل مالی و پرچم فقط رژیم ولی فقیه را خوشجال
  میکند. بنده ایشان و یا عزیزان دیگر همچون جنابان همایون ، آتابای ، مشیری ، چالنگی و ….
  را سربازانی میبینم که علیرغم دیدگاه های مختلفی که شاید داشته باشند ، به دنبال آگاهی دادن به مردم به جهت مقابله با حکومت جهل و جور هستند.
  و این مهمتر از مسایل جانبی است.

 5. حتما برخی‌ از ما سخنان مشمئز کننده خمینی بی‌ وطن و فرومایه را در مورد نشان شیر و خورشید هنوز کاملا بیاد داریم، او در این مورد داد سخن داد که: این نشان شیر و خورشید منحوس بایستی از روی پرچم و جاهای دیگر حذف و نابود شود. او در آن زمان بخوبی می‌دانست که چه کاری دارد انجام میدهد.خمینی با این عمل خود مرکز ثقل اتحاد آحاد و اقشار مختلف مردم را از بین برد و مسیر ‌آنرا از مدار اصلی خود خارج کرد. او از این مسئله آگاه بود که با این کار در اقشار مردم سرگردانی‌ و دربدر ای را دامن میزند که آنها به این زودی نمیتوانند نقطه و مرکز اشتراک خود را باز یابند. شوربختانه با دیدن اینگونه حرکات از طرف بخشی از گروه‌های به اصطلاح اپزیسیون، تفاله‌های موسوم به اصلاح طلب و همچنین جدائی طلبان خائن می‌‌بینیم که او در مورد رسیدن به هدف شوم خود تابحال پیروز بوده.

 6. dorood bar hame,
  ba estefade nakardan az parchame shiro khorshid movafegham. shiro khorshide bedoone taji ke namade MOJAHEDINE KHALGH ham shode ke mitoonan badtar az mollaha baraye Iran bashand.aghaye koroosh chera bayad parchame shiro khorshid namade Iran bashe, chera naghsheye iran na? chera khali nabashe? aya baraye motahed kardane mardom che chizi behtar az parchame bedoone arm. chera inhame esrar darin rooye parchame shiro khorshid?chera shoma va ham aghidehatoon hamrahi (compromise) nemikonid ke be hambastegi zoodtar beresim. aya parcham baraye shome mohemtar az hambastegi hast? 2- aghaye noorizad hatman bayad parcham bogzara va manabe malishoon ro ham shafaf sazi konad va gar na hameye shayeaat ra khode ishan be esbat resande. ba dorrod faravan.

 7. اولا که برنامه هاش بی محتوا وتکراری هست بخصوص جمشید چهارلنگی که بنظر خودش تفسیر خبرش خیلی مهمه تکراری است کاراکتر هاش ثابت مطالب یک جور تمام مهره هایی که میاره مهره سوخته هستن بعدش هم مگه بقیه تلویزیونها میگن از کجا پول میارن برنامه اینها که خرج نداره تلویزیون پر خرج بخش خصوصی تلویزیون من وتو است از همه مهمتر ایجاد اتحاد است که در مانیست فقط بفکر ایراد گرفتن هستیم وازین جریان هیچ نهادی بجز بنفع جمهوری اسلامی کاری دیگری انجام نمیشود بجای ایراد راهکار نشانش بدهید در ضمن علیرضا نوری زاده خودش را در قالب نخست وزیر آینده ایران میبیند انسان که به نخست وزیر مملکتش اینقدر بی حرمتی نمیکنه روح مرحوم سید ضیا طباطبا ئی در ایشان حلول کرده این قسمت آخرمحض خنده بود

 8. در پاسخ به آزاد باید بگویم این آرم وسط پرچم چیزی نیست که به گروه خاصی که ظاهراً شما مخالف آن هستید باشد .اگر مطالعه ای داشته باشی این آرم حداقل از زمان نادرشاه سند قطعی دارد. این حرف بدان معناست که مثلاً فرض کن شما دارای اسم آزاد علی تهرانی زاده باشید (فرضاً) حالا و اگر براساس شرایطی کسی بیاد و بخواد نام علی وسط اسم شمارو به اچبار وزور براداره و بجای اون شمر بزاره و مثلاً بشه آزاد شمر تهرانی زاده . خوب نکته درست همینجاست که شما درفرصتی که پیدا میکنید برای دستیابی به هویت خودتون علی را با شمر عوض نمیکنید؟ قطعاً میکنید. از نظر من و سایرین که این عقیده را روی پرچم دارند. این فرصت را برای تغییر در پرچم ، بازگشتی به هویت خودمون میدونیم. و در ادامه حرف شما مثل اینه که دوستی به شما بگه آزاد جان حالا نه شمر و نه علی اصلاً بیا و اسم تو آزاد تهرانی زاده باشه . قبول این حرف موجب صرف انرژی زیاد و زمانبر برای شما ست که به بقیه بگی من همان آزاد علی تهرانی زاده قبلم و اسمم را کوتاه کردم !!! آزاد عزیز پرچم هویت و شناسنامه ماست و حرفهای مشابه حرف تو حرفهایی مثل حرفای تجزیه طلبها برای توجیه افکارشون است . موفق باشی .

 9. این ملت سینه زن هست دوست گرامی وقتی امام حسین نیست دنبال بهانه میگرده زیر علم یکی سینه بزنه اول ٢٨ مرداد و مصدق بعد هم خمینی .مصدق نفتی ملی نکرد به انگلیسها گفت بروید نفت تعطیل شد کسی نخرید ملت گرسنه ماند و آماده بلعیدن بوسیله روسها که اگر شاه نبود ما ان زمان جمهوری ایرانستان داشتیم که با فروپاشی شوروی هر کس جایی از ان را میکشید و جنگهای مردم کشی در میگرفت .مصدق کهنه قاجاری بود که نقش خود را به عنوان شهید به بهترین وجه بازی میکرد .
  برای رفتن به عمق این شهید نمایی قاجاری یکبار دیگر به دقت به سکانس جنگ دایی جان ناپلئون و آقاجون که میخواست مهمانی مدرنی بگیرد توجه کنید که دایی جان برای منکوب کردن رقیب چه روضه خوانی راه انداخت .

 10. امید وارم که اینقدر این سلطنت طلبها و ملی گراها و پان ایرانیستها تو سر هم بزنند تا این به اصطلاح کشور ایران هر چه سریعتر متلاشی بشه و ملت تحت سلطه آذربایجان استقلال پیدا کنه . یاشاسین آذربایجان

 11. شهرام همایون همچنان نعره کشان نفس کش میطلبد

  به دنبال انتشار نوشته‌ای از نویسنده مجهول الهویه(ف . م . سخن) در فیسبوک نوریزاده و سایت گویا نیوز،شهرام همایون در جدید‌ترین برنامه تلویزیونی خود برای چندمین بار متوالی‌ به علی‌ رضا نوریزاده شدیدا تاخت، شدت این حمله به گونه‌ای بود که علیرغم اینکه همایون ظاهرا تاکید بر حفظ اخلاقیات و پیرنسیپیل های حرفه‌ای داشت ولی‌ عملا در اظهارات و دور افشانی‌های افسار گسسته‌ای که نمود برای مخاطب تردیدی باقی‌ نگذاشت که شهرام همایون بویی از انصاف و اخلاقیات و انسانیت نبرده است.اگر این سخنان از زبان شعبان بیمخ و یا بسیجی‌ دهان گشاد خامنه‌ای خارج میشد شاید به نوعی برای مخاطب قابل هضم می‌بود ولی‌ نوع ادبیات به کار برده شده در اظهارات همایون حتا قابل قیاس با ادبیات به کار برده شده در رسانه‌های رژیم نیز نیست.حتی جمهوری اسلامی نیز در حمله به مخالفان خونی و به اصطلاح ضّد انقلاب از چنین ادبیات و لحن چندش آور و سخیفی استفاده نمیکند.

  شهرام همایون در این برنامه شاهکار خود ثابت کرد که بخاطر پرچم کذأیی(شما بخوانید پول کثیف عربستان) حاضر است علیرضا نوریزاده و تلویزیون ایران فردایش را حتی به قیمت از بین بردن خود ، نابود و تارو و مار سازد،به ویژه آنجا که در پاسخ به تهدید افشاگری نوریزاده می‌گوید : “شما میخواهید چیه منو افشا کنید! اگر خانم بازی کردم با شما کردم،اگر تریاک کشیدم با شما کردم،اگر سر کسی‌ کلاه گذاشتم با شما کردم،اگر قمار کردم با شما کردم،اگر…”

  در واقع صحبت‌های همایون به صورت حقیقت تلخ و گزنده‌ای نشان از اوج سقوط اخلاقی‌ طرفین دعوی را می‌رساند و مخاطب ناخود آگاه از خود می‌پرسد که واقعا مردم ایران تا چه اندازه ذلیل و خوار و حقیر شده اند که آزادی خواه‌شان شخص شارلاتانی مثل همایون شده و روزنامه نگار شهیرشون نوری زاده خانم باز! که در پشت شعار دروغین مبارزه با رژیم سنگر گرفته اند و هر کدام نیز دکانی با پول‌های دول خارجی‌ برای مثلا آزادی مردم در زنجیر ایران باز کرده اند.

  شهرام همایون در بخشی دیگر از اظهارات خود، جمشید چالنگی را نیز مخاطب قرار داد و مدعی شد که اخراج جمشید چالنگی از صدای آمریکا به دلیل ارتباط وی با ایران بوده است،شهرام همایون در ادامه با اشاره به یک صدای ضبط شده از نوریزاده ، مدعی شد که نوری زاده او را تهدید کرده است که مدارکی را افشا خواهد کرد.همایون در طول برنامه ۲ ساعته خود ۲۳ بار از نوریزاده خواهش کرد که هر چه که مدرک علیه او دارد بدون ملاحظه نان و نمک! افشا کند،و افزود که هم سابقه نوری زاده و هم سابقه خود او در اینترنت وجود دارد و به گفته او نیازی به افشاگری آنچنانی نیست.معنای پوشیده سخن همایون این است که هر دو به اندازه کافی‌ در فضای مجازی پیشاپیش افشا شده اند و نه نوریزاده و نه همایون چیزی برای از دست دادن و افشا شدن دوباره ندارند.

  شهرام همایون همچنین مدعی شد همه داستان هایی که نوری زاده در مورد بیت رهبری تعریف میکرده، دروغی بیش نبوده است.اما همایون روشن نکرد که از چه زمانی‌ متوجه دروغین بودن داستان‌های نوریزاده شده است؟ و اگر این دروغ‌های نوریزاده را از اول میدانسته چرا در طول ۸ سالی‌ که نوری زاده در تلویزیون او برنامه داشت، کوچکترین اشاره‌ای به آنها نکرده است!آیا در طول ۲ ماه اخیری که نوریزاده برای خود تلویزیون باز کرده و از او جداشده است یک شبه به وی وحی شده است که همه آنچه نوریزاده در طول ۸ سال میگفته داستانی‌ بیش نبوده است!

  شهرام همایون در ادامه با اشاره سربسته به آنچه که نوریزاده آن‌ را افشاگری بر ضّد همایون می‌خواند، آن را ساخته و پرداخته ذهن چالنگی عنوان کرد و سپس خطاب به نوریزاده گفت که” زیاد تو قبر چالنگی گریه نکند که معجزه نمیکند“

  با در نظر گرفتن اینکه احتمال باج گیری موفق شهرام از نوری زاده تقریباً صفر است از اینرو پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر به شهرام همایون توصیه می‌کند به جای پرداختن به موضوع نوری زاده و پرچم دروغین،اگر میتواند وقت خود را صرف موضوعات اساسی‌ تری نماید.وگرنه افشای نوریزاده افشا شده که هنری نمیباشد،آنکس که نوریزاده و فساد اخلاقی‌ و سیاسی‌اش را نمیداند خواجه حافظ شیرازی است، شما هم که پرونده قطورت رسواتر و افشاتر از نوریزاده میباشد که کسی‌ بخواهد دوباره آن‌ را نبش قبر کند، پس شایسته است که به جای این نعره کشی و نفس کش صدا کردن‌های هاتبردی،قرص آرامبخش بی‌ تی‌ آی‌ مود خود را تناول نمایید و بیش از این خود را برای یک مشت دینار عربستان مضحکه عزیزان و مردم نکنید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s