فراخوان در حمایت از فضای آزاد رسانه ای و روزنامه نگاران در بند

 

0,,1776726_4,00

برهمگان روشن است که این رژیم سرکوبگر ازهیچگونه جایگاه مردمی برخودار نیست و تنها با گسترش فضای خفقان سعی بر نگه داشتن حاکمیت پلید خویش را دارد. امنیتی کردن جامعه و ایجاد رعب و وحشت درمیان مردم ٬ تجاوز به حریم شخصی افراد ٬ زندان و شکنجه و اعدام ، ازجمله حقوقی است که جمهوری اسلامی از بدو حاکمیتش برای مردم قایل بوده و هست .

 

رژیم حاکم با بستن فضای اطلاع رسانی ازانتشار هرګونه اخبار و گزارش همیشه تلاش بر پنهان نمودن حوادث جاری نموده است ، و از طریق صدا و سیمای خود، با انتشاراخبار کذب و اشاعه ی بد فرهنګی و ناهنجاری، سعی به عادی نشان دادن اوضاع داشته است .

 

دراین میان روزنامه نگارانی همانند زنده یاد محمد جعفر پوینده نیز بوده اند، و بنا به رسالت انسانی و اعتقاد به شرافت قلم، خدمتګزاران حقیقت و خدمتګزاران آزادی از کناراین مسایل نگذشته اند و به هر طریق ممکن برای تنویر افکار عمومی از جان خود ګذشتند و با پرده برداری از جنایات و ستمی که بر مردم روا داشته اند اطلاع رسانی کرده اند تا همګان از این مهم واقف شوند.

 

باری بیدادګران حاکم در ادامه تشدید فضای خفقان و جلوگیری از آگاهی رسانی طی ماه اخیر بار دیګر به شکستن قلمها پرداختند و عده زیادی از روزنامه نګاران را که حتا در روزنامه های دولتی فعال بودند دستگیر و روانه ی زندان کرده اند. تردیدی نیست این اقدام رژیم، حکایت ازهراس و وحشتی است که حاکمان خودکامه ازفروپاشی و سقوط شان دارند.

 

آنچه مسلم است جمهوری اسلامی در ماههای آینده در تکاپوی نمایش خیمه شب بازی دیگریست . بدین جهت در این روزها سعی بر آن دارد که با ایجاد ارعاب و دستګیری روزنامه نگاران از اطلاع رسانی جلوگیری کند تا شرایط دگرباره را برای فریب مردم فراهم کند تا بتواند به حیات ننګین خود ادامه دهد .

 

دراین راستا از همه هموطنان آزادیخواه درخواست داریم برای حمایت از فضای اطلاع رسانی و روزنامه نگاری و روزنامه نگاران در بند و پاسداشت قلم و هر آنکس که قلمش در راه خدمت به مردم و میهن است ، با امضای این بیانیه و با ارسال آن به مجامع ذیصلاح ، با این امید که در جهت حمایت و یاری اهالی رسانه که در زندانهای رژیم استبدادی گرفتارند، مفید واقع شود؛ و با فشارجامعه بین الملل آنان را از بند رژیم، رهایی بخشیم .

 

با احترام میثم رودکی

 

لازم به ذکر است جهت جمع آوری امضا و ارجاع به سازمانهای حقوق بشری نام خود را به ایمیل ذیل ارسال نمایید .

 

roodakimeisam@hotmail.com

 

 

2 نظر برای “فراخوان در حمایت از فضای آزاد رسانه ای و روزنامه نگاران در بند

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s