انتشار عکس شاهدخت نور پهلوی در مجله فرانسوی

images (1)

انتشار عکس شاهدخت نور پهلوی فرزند نخست شهریار رضا پهلوی که به عنوان جانشین پدر شناخته می شود، در مجله فرانسوی توجه ها را به ایشان جلب نموده است.
نشریه فرانسوی «پوان دو وو » با انتشار عکسی از شاهدخت  نور دختر اول شهریار رضا پهلوی شخصیت و وقار این دختر ایرانی را ستوده است .

نور که در سال 1992 در شهر واشنگتن به دنیا آمده است دوره دبیرستان را در یکی از مدارس شهر مریلند به پایان رسانده است .

وی که به چهار زبان فارسی،انگلیسی،فرانسه و عربی صحبت می کند چون مادر بزرگ خود به نقاشی علاقمند است و دستخط زیبایی به پارسی دارد.

گزارش از امید دانا 

 

 

images (1)

33 نظر برای “انتشار عکس شاهدخت نور پهلوی در مجله فرانسوی

 1. بامید روزی که شما را درخانه وطن ببینیم. همه بازماندگان اعلیحضرت در قلب ما جای دارند. رضا از ایران/شیراز

 2. باد وقتی میوزه کلی خزوخیل با خودش جابجا میکنه. دیگه قرار نیست اینا کاره ای بشن. اشتباه اول اشتباهه اشتباه دوم خریت

 3. خدا رحمت کنه پدر بزرگ و پدر جد بزرپوار ایشون رو که به ایران و ایرانی خدمت کردند.

 4. جانشین پدر؟؟؟
  در چه اموری؟؟؟در امور کاخ داری؟؟نه عزیزم یگانه بانوی ایرانی ؛ «نسرین ستوده» ؛مادر سهراب و ندا و همه ی بانوانی هستند که در زندان های رژیم سفاک جمهوری اسلامی با همه ی وجود خود با دیکتاتوری می جنگند نه شاهزاده ی کاخ نشینی که به مال مفت خوردن عادت کرده …

 5. بز اساس قانون اساسی مشروطه فقط پسزها شاه میشوند.
  برای حل این مشکل سه راه حل داریم:
  نحست، باید مجاس موسسان تشکیل شود و قانون اساسی عوض شود سپس در رفراندمی قانون جدید تایید شود شاه نمیتواند قانون اساسی را عوض کند همه کارها باید روند قانونی داشته باشد.
  راه دوم، به نظر من آسانترین است و معقول ترین، باید یکی از نوه های پسری رضا شاه کبیر از طرف رضا شاه دوم به عنوان ولیعهد انتخاب شود و او وارث تخت و تاج شاهی خواهد بود.
  راه حل سوم،و از همه مشکلتر است و خانم یاسمین اعتماد امینی زحمت کشیده یا پسری بزاییند که وارث تاج و تخت شود.

 6. درود به روان پاک 2 پادشاه پهلوی ایرانساز
  درود به شاهدخت نور پهلوی که باعث غرور و سربلندی تمدن و نماد پادشاهی 2500 ساله ایرانی هستند

  به عنوان یک معلول جنگ که بار ها برای دفاع از وطنم در جنگ شرکت کردم و عضوی از بدن خویش را در راه وطن فدا نمودم به اراذل و اوباش مصدقی توده ای مجاهد و اصلاح طلبان آخوندی که نا جوانمردانه به خاندان ایرانساز پهلوی اهانت می کنند بگویم شما ابلهان که در سال 57 با شورش ضد ایرانی خود برای مردم ایران جمهوری آوردید آنهم از نوع اسلامی
  حرامزادگان 1400 سال کشور را به عقب بردید در زمان محمد رضا شاه که هیچ کشوری جرات تعرض به این سرزمین را نداشت با شورش شما ابلهان و با آوردن جمهوری صدام که دیگر آن ارتش قدرتمند را در برابر خود ندید به ایران حمله کرد و زمانی که شما حرامزادگان نوکر استعمار در پستوی خانه خود و یا در گوشه ای از جهان آزاد به دنبال عیش و نوش خود بودید امثال من از این سرزمین دفاع کردیم چون مثل محمد رضا شاه فقید به میهن می اندیشیدیم و مثل شما نوکران استعمار نبودیم که برای تصاحب قدرت در ایران نوکری صدام و استعمار را بکنیم
  حرامزادگان شما که ایران و ایرانی را به چنین سرنوشت شومی دچار کردید در همان کشور های خارج باشید و بابت خدمتی که در سال 57 به بیگانگان کردید مزدش را دریافت و خرج عیش و نوش خود کنید بگذارید ما که در داخل ایران با این جمهوری ننگینی که شما 34 سال پیش برایران مسلط کردید مشکلات خود را حل کنیم
  شما که معتقد هستید که انقلابتان را خمینی به سرقت برد پس شما ها لو های احمقی هستید که حق اظهار نظر در رابطه با آینده سیاسی ایران را هم ندارید
  پاینده ایران
  مرگ بر وطن فروشان

 7. هیچ کس به نوشتۀ روی جلد توجه کرد؟ و چرا این که این دختر خانم روی جلد رفته است؟
  خداوند به همه عقل سلیم عطا فرماید.

 8. شاهنشاه آریامهر هم مثلا قرار بود به آرمانهای مشروطه وفادار باشند! آخرش چی‌ شد؟ مشروطه تعطیل، ملیونی مانند مصدق خانه نشین و آخرش ختم به انقلاب 57 شد! نه عزیز من! فردگرایی دیگر بس است! این آقای رضا پهلوی هم اگر خیلی‌ مردمسالار باشه، مردم ایران آنقدر جلوش خم و راست میشوند و از طرف بت میسازند که طرف خودشم نخواهد، دیکتاتور می‌شه! همون نظام جمهوری‌پارلمانی با انتخابات آزاد برای ما بس است! سلطنت مشروطه نخواستیم!

 9. She is a cute princes,rich too … not a surprise if lots of single men fancy her ,,,,I am going to take my chance ,is she has a face book account?

 10. ina ham bian khune mardomo tu shishe mikonan. mage shah gheir az ye diktator bud?
  age diktator nabud mardomo inghad be sotuh nemiavord. shah khub bud faghat vase dorobariash. mese hamin hala ke faghat basijio sepahi khoshbakhtan. mardome iran dige diktator nemikhan. sharmande. fekr konam ina inghad az iran khore bashan ke betunan shareshuno az sare mardome bichare kam konan. vase man ajibe ke hanuz eshtehaye bokhor bokhor tu in shazdehaye moftkhor baghi munde?!!

 11. چرا اسم این خانم عربیه؟ یعنی یه دونه اسم ایرانی پیدا نمی شد برای ایشون…؟!

 12. دوست عزیز. وفاداری شما ستودنیست ولی بین وفاداری و تعصب خط باریکی وجود دارد که اسمش واقع بینیست.
  نمی گویم پهلوی ها همه ظالم بودند و هرچه کردند همه ظلم بود . اما شما یک مروری بر تاریخ حکومت پهلوی دوم خصوصا دوره سالهای 39 تا 42 بکنید بد نیست.

 13. engar nazar mano chap nemikoni vali azize man mage shahanshahi mesle khyli keshvaray dige too Iran ham az beyn naraft va ba inke in jomhoori ham ke oomad chize jalebi nashod vali bad az in ham Iran mesle khyli jahay dige jomhoori ba har pasvandi khahad bood

 14. حالا دیکتاتور بودن محمدرضا شاه به جای خود ولی آن ساختار سلطنتی که از بین رفته است. اگر قرار شد دوباره سلطنت در ایران برقرار شود، این دفعه مردم نظارت بیشتری دارند چون مردم باسواد تر و آگاه تر شده اند. باید نهادهای نظارت و اعمال حاکمیت ملی طوری ساخته شود که دوباره سرنوشت پس از مشروطه تکرار نشود.
  اگر سلطنت با رای مردم به وجود آید ولی پس از آن به سمت دیکتاتوری برود، مطمئناً همین سرنوشت برای جمهوری هم پیش خواهد آمد.
  تا وقتی که مردم ناآگاه و ترسو و متعصب باشند و زیر با زور بروند، هر نوع حکومت که به وجود آید، جمهوری یا سلطنت، اسلامی یا لائیک و . . . آخرش می شود استبداد.
  وگرنه بسیاری از کشورهای پیشرفته مثل ژاپن و انگلیس و هلند و بلژیک و سوئد و . . . سلطنتی هستند و منجر به دیکتاتوری هم نمی شود. چون مردمشان چنین چیزی را نمی پذیرند.
  بر عکس بسیاری از کشورهای عقب مانده و استبدادی جمهوری هستند مانند ایران و عراق (به خصوص دوره صدام) و شیلی و کامبوج و . . . حتی اسم شوروی بود اتحاد جماهیر! شوروی.
  فکر نمی کنم نوع حکومت زیاد مهم باشد. سلطنت یا جمهوری ظاهر امر است. مهم آگاهی، خویشتنداری، شجاعت در بین مردم و عدالت اجتماعی است. وجود احزاب آزاد و تفکیک قوا و قبول اینکه مشروعیت تنها از ملت ناشی می شود.
  هیچوقت هم کسی نیامد یک بررسی علمی بکند و ببیند فارغ از سلیقه ها و بعضی تعصبات، بهترین رژیم سیاسی برای ایران چیست؟
  اینهمه متخصص و محقق در همه زمینه ها داریم. یک تیم تشکیل دهند و بررسی کنند و نتیجه را به ملت بگویند که باباجان بهترین حکومت جمهوری است یا سلطنت یا اصلاً فرقی ندارد.

 15. اين جماعت مصدقي و فسيل هاي 57 انگار احترام به عقايد و درست صحبت كردن ياد نگرفتن و تنها فحاشي رو آموختن از شورش 57. الحق كه مصدقي هستيد. اجرتون با پيراحمد آباد. اميدوارم شفاتون بده.
  فكر كردن همه مثل خودشون و اون پرزيدنت محبوب امامشون يعني بني صدر هستند كه در گذشته گير كردن و ساعتشون خوابيد. نه بابا. مگه ملت مغز خوردن كه باز ميدون رو به مشتي عقب افتاده و شورشي 57 بدن.
  پاينده ايران. زنده باد خاندان ايرانساز پهلوي

 16. قابل توجه کاسه های داغتر از آش.
  محض رضای خدا به یک دکتر روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید تا شاید این تیک عصبی شما را که هر وقت اسم پهلوی ها میآید، درمان کنند. بعله روی سخن با مرتجعین آخوندی و مارکسیست های اسلامیست. حالا گیرم فردا رژیم عوض شد و پادشاهی شد ، شما آنقدر مطمئنید که دیکتاتوری خواهد بود؟ بابا آفرین به هوش و ذکاوت شما . اگر به این زیادی حالیتون بود چرا خمینی دجال را آوردین تو میدان؟ بالا برین پایین بیان خون امتی تو رگهاتون در جریانه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s