حسن سی سختی مظلوم ترین زندانی سیاسی را به دست فراموشی سپردیم

 

fh_First_Frame

حسن سی سختی جوان 22 ساله ای که در سال 87 به بهانه راه اندازی سایتهای مستهجن در شهر شیراز بازداشت و پس از گذشت چند روز به بند 2الف زندان اوین که در دست سپاه پاسداران میباشد، مورد بدترین شکنجه ها و توهین ها قرار گرفت.

حسن سی سختی طراح وب سایت و فروشنده لوازم جانی موبایل بود و که برای یکی از مشتریان خویش وب سایتی راه اندازی میکند و مشتری ایشان وب سایت را تبدیل به سایتهای پورنوگرافی می نماید.

در حکومت عدل اسلامی اگر شخصی چاقو فروش است و چاقویی بفروشد، و خریدار چاقو با آن وسیله انسانی را از پای در آورد و اگر پارتی نیز داشته باشد، شخص چاقو فروش را به جای ضارب در زندان مورد شکنجه و آزار روانی قرار میدهند.

آری در ارتباط با حسن سی سختی که در 22 سالگی وب سایتی را برای یکی از مشتری های خویش طراحی کرده، همین داستان بالا پیش آمده است.

شخص خاطی بابت اینکه در دستگاه قضایی پارتی داشته است، کمتر از سه ماه آزاد می شود، اما حسن سی سختی بابت اینکه نخبه مملکت محسوب می شود، مورد توجه دستگاه امنیتی سپاه پاسداران قرار می گیرد.

بازجویان سپاه پاسداران پس از شکنجه های فراوان بروی سی سختی، ایشان را تحت فشار قرار میدهند، تا دانش خویش را در اختیار اهداف سپاه پاسداران قرار دهد.

اما این جوان 22 ساله ماننده کوه، استقامت در برابر بازجویانش نشان می دهد، و زیر بار حرف زور سپاه پاسداران نمی رود و به همین بابت در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاظی صلواتی محکوم به اعدام می شود.

حکم اعدام برای حسن جوان به قدری ناعادلانه بود که حتا قاظی صلواتی معروف به قاظی مرگ در چشمان حسن نگاهی می کند و می گوید:

بیشتر از ده سال نمی خواستم برای شما حکم صادر کنم اما بازجویان سپاه من را تحت فشار قرار دادند.

پس از پیگیریها فراوان خانواده، حکم اعدام ایشان لغو و به حبس ابد تقلیل می یابد.

امروز حسن سی سختی دیگر جوان 22 ساله نیست، او در آستانه 27 سالگی قرار دارد و با آینده ای مبهم و سیاه روزها را سپری می کند.

 

شوربختانه حسن سی سختی هیچکس را ندارد تا صدای مظلوم ایشان را به گوش جهانیان برساند، ایشان عضو هیچ گروه و سازمانی سیاسی نبوده که از سوی آنان حمایت شود، تا اخبار مربوط به ایشان در سطح گسترده در فضای مجازی و رسانه ای بازتاب پیدا کند.

امروزه در فضای فعالین حقوق بشری ما هم بسیار تبعیض وجود دارد،

برای سرماخوردگی بعضی از چهرهای زندانی معروف رسانه های دولتی غرب تمام اخبار ویژه خویش را به آن زندانی معروف وابسته به جریانهای خاص اختصاص می دهند، و فعالین حقوق بشری ما هم در سخنرانی های خودشان تنها از زندانیان معروف نام می برند، اما در ارتباط با مظلومیت حسن سی سختی و یا حسن سی سختی ها سکوت مطلق را در دستور کار خویش قرار میدهند.

حسن سی سختی یک نابغه ایرانی است و جای ایشان در زندان نمی باشد، ایشان سرمایه ایران ما محسوب میشود.

چرا ما فعالین سیاسی و مدنی که به صورت مستقل فعالیت می کنیم، صدای مظلومیت ایشان و زندانیان گمنام دیگر را نمی شنویم .

ما بایستی صدای مظلوم این زندانیان سیاسی باشیم .

چرا ما  فعالین سیاسی به رسانه های دولتی غرب بابت سکوت مرگ بارشان بابت حسن سی سختی ها و زندانیان گمنام اعتراض نمی کنیم،

چرا ما هم تنها و تنها اخبار زندانیان معروف که وابستگی به یک جریان سیاسی خاص را دارند انعکاس می دهیم؟

سی سختی 22 سالش بود که بازداشت و روانه شکنجگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و در این هنگامه ایشان در آستانه 27 سالگی می باشد، و در طول مدت بازداشتش حتا برای یک دقیقه به مرخصی نیامده است.

آیا مظلوم تر از حسن سی سختی زندانی دیگری سراغ داریم ؟

براستی جرم این نابغه ایرانی چه می تواند باشد؟

آری جرم حسن قرار ندادن  دانش خویش به بازجویان سپاه پاسداران می باشد و جرم ما فعالین سیاسی ، مدنی و حقوق بشری نرساندن صدای حسن به گوش جهانیان بوده و هست.

بیایید در آستانه 27 سالگی حسن سی سختی صدای مظلوم ایشان باشیم و مظلومیتش را فریاد بزنیم و اخبار حسن را انعکاس دهیم .

نگارنده: همبندی سابق حسن سی سختی، امید دانا

2 نظر برای “حسن سی سختی مظلوم ترین زندانی سیاسی را به دست فراموشی سپردیم

  1. وااقعا در حق حشن عزیز ظلم واقع شده.. به جرات می تونم بگم یکی از کاملترین ادم هایی که در دوران زندگیم دیدم حسن بوده… .. روز اول که به بند 350 رفتم نوبت اتاق 4 بود که ورودی بگیره و حسن جوان به عنوان رییس اتاق اومد و کمک کرد و اسباب هایم را در اتاق گذاشتیم و به من پیشنهاد داد که در حیاط کمی قدم بزنیم و در مورد بند توضیحاتی را برایم بدهد تا با فضا اشنا شوم. حسن جوان خوش و دل و پاکی بود. سنی نداشت اما در بند 350 بسیار قابل احترام بود و همه به نظر هاش احترام میذاشتن. خیلی زود من و حسن با هم دوست شدیم و با هم دیگه به صحبت کردن می پرداختیم. شبی که ازاد شدم مثله الان چقدر اشک ریختم. اما در ان شب در بغل همیدیگر و الان تنها فقط به یاد حسن. یکی از بزرگترین ارزوهام ازادی حسن جوان است.. جوان ایران زمین. یک مرد به تمام معنا. واقعا حسن بیگناه است

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s