انقلابیون و اپوزسیونی کاذب بخش دوم

امید دانا

انقلابیون دیروز که پوست انداخته و تبدیل به اپوزسیون امروزی شده اند، کماکان در برابر خیانت و یا در بهترین حالت اشتباه نابخشودنی خویش اصرار میورزند و یا سکوت اختیار نمودند.

اینان در برابر پرسش ما جوانان بزرگ شده پس از قادسیه دوم تنها راهکار توجیه از کارهای ننگ آور خویش را به خوبی آموخته اند و تمام گناه های کرده خویش را به سوی حکومت پیشین که حکومت شاه و مردم میباشد نشانه میروند.

اپوزسیون بر آمده از شورشیان 57 حتا شهامت بیان حقیقت در ارتباط با موازین اسلامی که هر روز جان ستار بهشتی ها را می گیرد ندارند، و خود به گونه های مختلف پیروان اسلام ناب محمدی هم می باشند.

براستی نسل امروز چگونه می تواند به چنین اپوزسیونی اطمینان کند، اپوزسیونی که نه بابت حمایت از خمینی در مقطعی پوزش میخواهد، و نه اینکه در برابر اسلام محمدی شهامت انتقاد را دارا میباشد، و شوربختانه الیت این اپوزسیون هم عموما یا خود را بی گناه میپندارد و از اسلامگرایی نیز به اشکال متفاوت دفاع هم میکند.

(به مانند حوادث 4 آگوست 2012 در استکهلم . برخی از اعضای اپوزسیون کاذب به اشکالی گوناگون از اسلامگرایی در اروپا دفاع کردند.)

 

حال با چنین اپوزسیونی براستی چه افقی برای آینده ایران می توان تصور کرد؟

ایران 1400 سال است که در منجلاب اسلامی گرفتار می باشد و برای همین منظور نیاز به اپوزسیونی با شهامت و دلسوز دارد، نه اپوزسیونی فریب کار که در رسانه های دولتی آمریکا و انگلیس با کت و شلوار و کراوات نشسته و دائم از سکولاریسم ، لیبرالیسم و چند ایسم دیگر سخن می راند و پس از آن وضو گرفته و در خلوت خود شرایع اسلامی را بند به بند اجرا میکند و پس از آن جام می را پر کرده و تا می توانند به ریش ما جوانان می خندند .

 

با چنین شرایطی مردم فهیم ایران به این اپوزسیون کاذب بهایی نخواهند داد ، مردم ایران نیازمند اپوزسیونی دلسوز و صادق و شجاع می باشند، که بدون پرده و تعارف از حقایق غم انگیز جامعه سخن بگوید.

مردم ما نیاز به اپوزسیونی دارند، که توانایی نشان دادن راه حل و برون رفت از وضعیت کنونی را دارا باشند.

برای اینکه اپوزسیون بتواند تاثیر گذار باشد نخست باید اطمینان سازی کند و دارای گذشته ای حداقل خنثی بوده باشد، اما در حال حاضر بیشتر اعضای و بدنه این اپوزسیون را حامیان  گذشته خمینی پر کرده اند، که تا کنون ابراز پشیمانی به صورت علنی و پوزش از ملت و جوانان نکرده اند.

بنابراین در سلسله مقالاتی که خواهم نوشت این موضوع مهم را برسی خواهم نمود که با چنین اپوزسیونی نه تنها 34 سال بلکه سالیان بیشتر نتوانیم به نتیجه ای دلخواه برسیم .

نگارنده : امید دانا

لینک انقلابیون و اپوزسیون کاذب بخش اول


6 نظر برای “انقلابیون و اپوزسیونی کاذب بخش دوم

  1. مطلب خوبی است ولی جای سوال اینجاست کدام اپوزسیون میتواند در درجه اول تاثیر گذار باشد و در واقعه بفکر منافع مردم باشد، نه اینکه به دنبال یک کلاه برای خود.

  2. دوست عزیز منظورت از حکومت شاه و مردم!!! دقیقا چیه؟
    شما که نه دوران شاه رو دیدی، نه دوران پر شکوه ۱۴۰۰ سال قبل رو چطور برگشت به اون روزها رو آرزو می‌کنی؟
    در ضمن کسی که از چند ایسم حرف می زنه که درک معنی اونها برای خیلی ها!!! ممکنه سخت باشه، با اعلام طرفداری از جدایی دین وسیاست عملا شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سرداده فقط علمی تر و تاثیر گذارتر از مدل شما

  3. هم وطن عزیز چون بنده به حق اختلاف و حق اشتراک کاملا اعتقاد دارم لذا همه هم وطنان من با هر عقیده و تفکری برای من عزیزند دوست عزیز اگر به ازادی اعتقاد داریم نمی توانیم مثل اقایان مستبد برای مردم تعین و تکلیف کنیم که این اقایان می توانند مخا لف باشند وان اقایان نمی توانند دوست عزیز باید قبول کنیم همین مردمی که امروز اکثریتشان با روش حکومت اقایان مخا لفند40درصد خودشان وبقیه پدرانشان در انقلاب 22 بهمن شرکت داشتند ودر حال حاضر نیز اکثر مردم ایران مسلمانند ما اگر واقعا به نظرات مردم احترام می گذاریم باید به تصمیماتشان هم احترام بگذاریم ولی نقد خود واندیشه سیاسی خود را نیز به انها معرفی می کنیم اگر به ازادی اعتقاد داریم تصمیم با مردم است وباید قبول کنیم دمکراسی بر قرار نمی شود مگر دین از دولت جدا باشد و حق اختلاف راپذیرفه باشیم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s