نسل من نسل سوخته

 

385437_172938519507483_1071758684_n (1)

نسل گند و مزخرفی بودیم. نسلی که برای همه چیز باید رقابت می کرد.

نسل کنکور و انتخاب رشته، نسل دعوا سر صندلی مترو، نسل دویدن پشت اتوبوس و چپیدن توی تاکسی. نسل ما لگد کردن رقیب و گذشتن از روی اون توی خون اش بود.

دل به هر کس دادیم، قبل از ما دل داده بود. سگ دو زدیم برای آغاز راهی که قبل از ما هزارها به آخر خطش رسیده بودند.

نسل عقده بودیم و آه حسرت پشت ویراژ ارابه هایی که قیمت خون خودمان و هفت پشتمان بود.

نسل دیدن و نداشتن، خواستن ونتوانستن، رفتن و نرسیدن. نسل آرزوهایی که تا آخرش بر دل ماند. نسل آهنگ های سوزناک. نسل هایده و عرق سگی با طعم دیازپام. نسل سیگار نامرغوب جگردار. نسلی که یا باید می کرد و یا می داد، تحمل و باج را. به ما که رسید رودخانه ها خشکید، جنگل ها سوخت و ابرها نبارید. به ما که رسید بنزین و شیر با هم کورس گذاشتند.

نسل تحریم تنبان و خمیر دندان و زیربغل. نسل طلاق هفتاد درصد. نسل فیس بوک از سر بی کسی. نسل کش دادن دانشگاه از ترس سربازی. نسل درد و دل با دیوار. نسل بحث فلسفی توی تاکسی. نسل دلتنگی برای طعم لب هایی که هرگز نچشیدیم.

نسل ماندن سر دو راهی. نسل انتخاب بین بد و بدتر. نسل عقده ی دیده شدن، خوانده شدن، شنیده شدن. نسل جنبش های پنجر. نسل بغض، ناله ، ضجه. ما نسل انقلاب، نسل حماسه ایم. نسل ما برای انتخابات آزاد باید، نداها و سهراب ها کشته بده و ستارها شکنجه کنه.

نسل ما نسلی است که با داشتن بزرگترین منبع گاز، بچه های مدرسه را در مدرسه میسوزانه و همچنان میسوزانه. نسل ما نسل خوابیدن با رویای بیدار نشدن از خواب. نسل هرزگی به قیمت یه لقمه نان، یه لباس ساده یا یه جفت کفش با یه پاپیون روش. نسل، نسل کشی، نسل برادر کشی. نسل سانسور. نسل ما نسلی است که کودکان بزرگ هستند و بزرگان کودک. نسل کتابهای خوانده و نخوانده. نسل ایدز، سوزاک و هزاران مریضی. نسل برنج هندی و تایلندی. نسل سویا به جای گوشت. نسل دویدنهای پدر برای نان به طول تمام زندگیش. نسل ساختن مسجدها به جای مدرسه. نسل در نطفه خفه کردن، سقط، کورتاژ. نسل ما نسلی است که پسرها دختر میشوند و دخترها پسر. نسل کشتن ورزشکارا و زنده نگه داشتن معتادها. نسل ندیدن و نشنیدن و نفهمیدن. نسل آرزوها. نسل تجاوز، تجاوز حتی به دختر ۳ ساله و عقب مانده ذهنی. نسل ما نسلی است که پرنده در قفس نگه میداریم و شعار آزادی میدهیم. نسل ما نسل سوخته است.

من سوختم، تو سوختی، او سوخت، آنها خواهند سوخت. نسل ما نسل بی کاری و کار کردن بدون حقوق. نسل فروش انواع کلیه به قیمت هیچی. نسل کودکان فال فروش. نسل خوردن گوشت خر. نسل آلودگی و باران و برف ندیده.نسل حسرت بردل ماندن برای یه آدم برفی. نسل خشکیده. نسل ما نسلی است که پسرهایش برای دختر بازی بچه های بالای شهرند و برای دعوا پایین شهری. نسل ما نسل سوخته است. من دارم میسوزم. من بچه انقلاب هستم، همان انقلابی که پدرم در سال ۵۷ شرکت کرد و در سال ۵۸ به پای صندوقهای رای رفت برای بدبخت کردن من.

نسل من…………

نگارنده: مهری سعیدی 

3 نظر برای “نسل من نسل سوخته

  1. با این همه گفته زیبا و به حق ، بازهم :

    نسل مصیبت زده اما نسل سازنده آینده ایران ،

    نسلی که برای خودش و برای فرزندانش مجبور است،

    با هر هزینه ای ، آینده بهتری بسازد و خودش را از این ورطه برهاند……

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s