حذف نام زندانیان ملی گرا و خواهان براندازی در برخی از بیانیه های زندانیان سیاسی

امید دانا

نوشتن بیانیه از درون زندان چند سالی است وسیله ای برای فریاد زندانیان شده است . زندانی برای اینکه آوایشان را به گوش جهانیان برسانند بیانیه ای را تنظیم و با روش های خاصی در اختیار خبرگزاری ها قرار میدهند . اما پس از انتخابات 88 و دستگیری اعضای حکومتی اصلاحطلب و با تشکیل گروهی مافیایی به صورت باند خبری از سوی زندانیان احزاب اصلاحطلب و یا دانشجویان تحکیم وحدت و ادوار تحکیم روند بیانیه ها متفاوت با گذشته شد البته پیش تر مقاله ای را در ارتباط با این باند مافیایی منتشر کرده بودم که در پایان این نوشتار لینک مربوط به مقاله پیشین را قرار خواهم داد.

بیانیه هایی که امروز عموما منتشر میشود متعلق به همان باند خبری زندان است که در مورد خبرها و یا امضا بیانیه ها گزینشی عمل میکنند و به کرات شاهد حذف اخبار ملی گرایان و زندانیان مستقل از سوی این گروه هستیم .

به تازگی شاهد انتشار بیانیه هایی از سوی این باند خبری هستیم که نام زندانیان تجزیه طلب و یا چپ کمونیست افراطی که هر دو هیچ باوری به یگانگی ملی ندارند و حتا با یکپارچگی ایران ستیز نیز دارند به چشم می خورد، نمونه ایی از این بیانیه ها بیانیه چند وقت پیش این باند خبری است به نام بیانیه 39 زندانی سیاسی در ارتباط با انتخابات، نکته قابل توجه  و تامل برانگیز این بیانیه امضا زندانیان تجزیه طلب و جدایی خواه میباشد این در حالی است که زندانیان ملی گرا در بیشتر این بیانیه ها حذف میشوند و یا نام اندکی از آنان برده میشود .

در بیانیه های سال 88 آقای موسوی و کروبی به صراحت انزجار از تجزیه طلبان و جدایی خواهان اشاره شده است و آنان را از جنبش سبز حذف نمودند و جایگاهی برای آنان در این جنبش در نظر نگرفتند ، حال پرسش اینجاست که چگونه یاران موسوی و کروبی که ادعا غیم بودن جنبش را دارند و خیلی راحت نام زندانیان ملی گرا برانداز را حذف میکنند و با تجزیه طلبان هم داستان شده اند و با یکدیگر بیانیه مشترک منتشر میکنند؟

سایت جرس و کلمه در ارتباط با این بیانیه ها از زندانیان تجزیه طلب و جدایی خواه که چشم دیدن مردم یکپارچه گی مردم ایران را ندارند به نام طیف های فکری جنبش سبز نام می آورد . نسخه گزارش جرس و کلمه بدین شرح است.((به گزارش کلمه، در این بیانیه که به امضای سی و نه زندانی سیاسی از طیف های مختلف فکری جنبش سبز رسیده، از تمامی آزادی‌خواهان جهان و نهادهای مستقل مدافع حقوق بشر خواسته شده که برای رهایی رهبران جنبش اعتراضی مردم ایران از حبس نامشروع و ظالمانه، یاری کنند.))

براستی اصلاحطلبان به کدام سو پیش میروند؟ برای چه منظور نام زندانیان ملی گرا برانداز در بیانیه های آقایون و رسانه هایشان حذف میشود و حتا در درون زندان اخبار زندانیان میهن پرست سانسور خبری و تحریم میشود تا جایی که بیانیه سه تن از زندانیان رجایی شهر کرج به نام های نادر بابایی، جعفر اقدامی، خالد هردانی بخشی از سانسور خبری را نمایان میکند و پرده از حقایق رسانه های خارج از ایران بر میدارد. اما اتحاد بین زندانیان اصلاح طلب و تجزیه طلب به چه معنا است؟

امید است زندانیان مستقل پا به عرصه نوشتن و روشنگری بگذارند و از غول خبری اصلاحطلبان نه هراسند و این بیانیه ها را که پای تجزیه طلبان و دشمنان این آب وخاک در میان است را به چالش بکشانند ، بایستی همگان نگران اتحاد بین تجزیه طلبان و اصلاحطلبان باشند و هوشیار که در پشت پرده دشمنان ایران بر سر یک میز در مورد تجزیه ایران به توافق نرسند .

پاینده یکپارچگی ایران اهورایمان

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s